AKOM'dan İstanbul için yeni uyarı: Bu akşam başlıyor... Sabaha kadar önüne geleni söküp götürecek - KARAR

AKOM'dan İstanbul için yeni uyarı: Bu akşam başlıyor... Sabaha kadar önüne geleni söküp götürecek - KARAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'de (AKOM), İstanbul için saat vererek uyardı. Bu akşam başlayacak ve çok kuvvetli olacak denen fırtına önüne geleni sökecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul genelinde bu akşamdan itibaren fırtına uyarısında bulunarak vatandaşlara acil durumlar dışında dışarı çıkmayın dedi. Sabaha kadar etkili olacağı açıklanan kuvvetli fırtınaya sağanak yağışların da eşlik edeceği belirtildi.

BU GECE BAŞLAYACAK YARIN SABAHA KADAR DEVAM EDECEK

AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre, bu akşam saat 17.00'den itibaren il genelinde yer yer kuvvetli rüzgar ve yağış geçişleri yaşanması bekleniyor.
Yarın sabaha kadar etkili olacağı tahmin edilen yağışlar konusunda vatandaşların dikkatli olması ve tedbirlerin alınması istendi.

Öte yandan İstanbul'da hava sıcaklıklarının hafta boyunca 26 ile 30 derece aralığında olması öngörülüyor.

akom.jpg

METEOROLOJİ'NİN YAYIMLADIĞI KIRMIZI-TURUNCU VE SARI KODLU UYARI NE ANLAMA GELİYOR?

KIRMIZI KODUN ANLAMI: HAYATİ TEHDİT

Hava durumu çok tehlikelidir: Son derece kuvvetli bir meteorolojik hadise tahmin edilmektedir. Büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu hadiseler çoğu durumda geniş bir alan üzerinde hayatı tehdit eder. Güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sıklıkla takip edilmelidir.

TURUNCU KODUN ANLAMI: HASAR VE KAYIPLAR OLUŞABİLİR

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

SARI KODUN ANLAMI: ŞARTLARDAN ETKİLENEBİLİRSİNİZ

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların, Sakarya, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların perşembe gününe kadar sürmesinin beklendiğini açıkladı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN