Back To Top
Apollon Tapınağı’na turist akını

Apollon Tapınağı’na turist akını

 - Son Güncelleme: 27.08.2018 Pazartesi 10:01
Apollon Tapınağı’na turist akını
- A +

Aydın’ın Didim ilçesinde Hisar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Apollon Tapınağı, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

Didim'de turizm sezonun yoğun yaşandığı Temmuz- Ağustos ayların da Kurban Bayramı tatilinde bu mevsime denk gelmesiyle ilçe yerli ve yabancı turist akınına uğradı.

Ağustos ayına denk gelen Kurban Bayramı tatili havanın güzel olmasını fırsat bilen yerli ve yabancı turistler tapınağı ziyaret ettiğini belirten Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, Binlerce yıllık tapınakta Didim Belediyesinin de çevre düzenlemesini yapmasıyla tapınağın çevresi yeni görünüme kavuştuğunu, yeni çevre düzenlenmesiyle turistler rahatça etrafı gezerken turlar aracılığıyla ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler rehberler eşliğinde tapınağı gezerek bilgi aldıklarını belirtti.

18-08/27/aw476275_01.jpg

Apollon Tapınağı'na giriş ücretinin 10 TL olduğu, turlarla ilçeye gelen turistlerin tapınak çevresindeki dükkanlardan alışveriş yaptıkları gözlendi.

AYDIN/İHA

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN