Bu testi çözebilen çıkmadı! Resimdeki ördeği 30 saniyede sadece kartal gözlüler görebiliyor

Bu testi çözebilen çıkmadı! Resimdeki ördeği 30 saniyede sadece kartal gözlüler görebiliyor

Optik testler kişilerin zihinsel ve görsel yeteneklerini test etmek için oldukça popüler uygulamalar haline geldi. Bu kez karşınıza ilginç bir optik testle çıkıyoruz. Resimdeki aile köpekleriyle arka bahçede oturuyor. Sizden istenen ise 2 hayvanı bulmanız. Resmin arkasında gizlenen bir kelebek ile ördek bulunuyor. Yalnızca kartal gözlülerin resimde bulunan 2 hayvanı görebileceği iddia edilmekte. Peki, siz bu resimdeki 2 hayvanı ne kadar sürede göreceksiniz?

Söz konusu resimdeki 2 hayvanı bulmak oldukça büyük bir dikkat istiyor. İddiaya varız ki bu resimdeki hayvanları 50 saniyede hiçbir şekilde bulamazsınız. Resim oldukça dikkat dağıtıcı nesnelerden oluşuyor. Bu yüzden direkt nesnelere odaklanmak yerine, nesnelerden oluşan şekillere odaklanırsanız resimde gizlenen 2 hayvanı kolaylıkla görebilirsiniz.

İLK HANGİSİNİ GÖRÜYORSUN?

Yüksek zekalı olanlar, aile resmindeki ördek ile kelebeği kolaylıkla görüyor. Peki, siz bu resimdeki ördek ile kelebeği görebildiniz mi?

ASLINDA TAM GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE!

Ördek, köpeğin arka ayaklarının arasında yer alıyor. Köpeğin arka ayakları ördek şeklini oluşturuyor.

Kelebek ise, arkadaki ağaçların arasında yer alıyor.

zeka testi

YÜKSEK ZEKA İSTİYOR!

Bu resimde yer alan 3 hayvanı saniyeler içinde görmek kolay bir iş değil. Ancak yüksek zekalı kişiler 3 hayvanı da fark edebiliyor.

BEYNİNİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ!

Araştırmalara göre, ne kadar çok zor bulmaca çözerseniz beyniniz o kadar çok çalışır ve zekanız gelişir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN