Back To Top
Ebu Hurafe'den Resimler sergisi

Ebu Hurafe'den Resimler sergisi

 - Son Güncelleme: 12.10.2019 Cumartesi 11:41
Ebu Hurafe\'den Resimler sergisi
- A +

Yazar Uğur Batı ve ressam Kenan Işık'ın Ebu Hurafe'nin masallarını resmettiği sıradışı resim sergisi 15 Ekim'de İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Uğur Batı ve Kenan Işık'ın resim, hikaye, resim üstü hikaye ve kitaptan oluşan türler arası sıra dışı resim sergisi Teşvikiye Galeri Işık'ta ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Pek çok türü içinde barındıran bu projede kitap, resim, sergi ve etkinlik bir arada olacak.

19-10/12/screenshot_3.jpg

Fantastik hikaye ve romanlarıyla tanınan yazar Uğur Batı’nın Doğu hikayelerinden esinle yarattığı gizemli kahraman Ebu Hurafe’nin masallarını Kenan Işık'ın resmettiği sergide sanatseverler aynı zamanda betondan altın suyuna, bakır tellerden zifte, özel pigmentli boyalardan soba boyasına pek çok farklı malzemenin resimlerde çok özel kullanımını görebilecekler.

19-10/12/screenshot_4.jpg

Sergide yer alan resimler hikayesiyle birlikte bir kitap olarak da okuyucuyla buluşacak. Modern sanatla minyatür gibi geleneksel sanat formlarının iç içe geçtiği sergi 2 Kasım'a kadar görülebilecek.

19-10/12/screenshot_5.jpg

Sergi İstanbul'dan sonra Balıkesir, Bodrum, Mardin ve bazı Avrupa kentlerinde bulunan galerilerde yer alacak.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN