Back To Top
Gişede yıldız karnavalı var

Gişede yıldız karnavalı var

 - Son Güncelleme: 23.08.2019 Cuma 09:25
Gişede yıldız karnavalı var
- A +

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun heyecanla beklenen filmi ‘Bir Zamanlar Hollywood’da sonunda gösterimde. Leonardo DiCaprio ile Brad Pitt’in bir araya geldiği yapımda, popüler bir dizide oynamış bir TV aktörünün sinema sektörüne girme çabası anlatılıyor. 1969 yılının Los Angeles’ında geçen hikaye, Hollywood’un altın çağının son günlerine odaklanıyor.

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta biri yerli olmak üzere 9 film, sinemaseverlerle buluşacak. Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun yönettiği dokuzuncu filmi ‘Bir Zamanlar Hollywood’da’, sinemaseverleri 1969 yılının Los Angeles’ına yolculuğa çıkarıyor. TV yıldızı Rick Dalton ve O’nun dublörlüğünü yapmakta olan Cliff Booth, artık tanımakta zorlandıkları film endüstrisinde, yollarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Filmde Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie ile Luke Perry rol alıyor. Tarantino, filmde farklı hikâyelerle, Hollywood’un altın çağının son günlerine, saygı ve sevgi duruşunda bulunuyor.   

19-08/22/1-1566505847.jpg
Bir Zamanlar Hollywood

Fransız yönetmen Xavier de Choudens’in yönettiği ‘Acele Baba Aranıyor’ filmi, Fransa’da yaşayan mülteci çocukların yaşadıkları zorlukları mizahi bir yolla anlatıyor. Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Franck Gastambide, Melisa Sözen, Guillaume Tranchant ile Camille Lollouche bulunuyor. Damien ve kız kardeşi Melanie mutlu bir çocukluk geçirmişlerdir ancak annelerinin ölümünden sonra ailenin büyüsü bozulur. Aradan 20 yıl geçer, Damien artık bir ilkokul öğretmenidir. Ülkede kalması için gerekli evrakları olmayan bir öğrencisi, annesiyle birlikte sınır dışı edilecekken, Damien yetkililere çocuğun kendi çocuğu olduğunu söyler. Çocuğu ve annesini kurtarmak için sıkı bir savaşa girer.  

19-08/22/3.jpg
Kod Adı: Angel

Aksiyon türündeki ‘Kod Adı: Angel’, ABD Başkanına yapılan bir hava saldırısında gizli servis üyesi ve başkanın koruması Mike Banning’in hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulama hikayesini ele alıyor. 

Ric Roman Waugh’un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo ile Lance Reddick gibi isimler bulunuyor.  

‘Renkli Penguenler: Uzay Kaşifleri’ filminde, çökmekte olan buzul tabakasında mahsur kalan penguenleri kurtarmakla görevlendirilen iki araştırmacının hikayesi konu ediliyor. Evan Tramel’in yönettiği haftanın iki animasyon türünden biri olan filmin seslendirmelerini Kj Schrock ile Sarah Taylor yapıyor. 

19-08/22/4.jpg
Korku Hikayeleri

Bu hafta vizyona girecek ABD yapımı iki korku filminden biri olan ‘Korku Hikayeleri’nin yönetmen koltuğunda Andre Ovredal oturuyor. Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush ile Dean Norris’in oynadığı filmin konusu özetle şöyle: “Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış perili bir eve sığınmak zorunda kalır. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, normal olmadığı için bir odaya kapatılmış, komşu çocuklarını öldürdüğü anlaşılınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu efsanenin gerçek olduğunu öğrenmeleri çok da uzun sürmez.” 

Bir uygulama ile milyonlarca insanın önünde işkenceye maruz kalan bir grup gencin hikayesini konu edinen korku türündeki diğer film ‘Online Vahşet’in yönetmeni ise Marc Martinez. İspanya yapımı filmde Daniel Horvath, Julia Molins, Joe Manjon ile Alex Maruny gibi isimler rol alıyor.  

19-08/22/5.jpg

Korku ve gerilim türündeki ABD yapımı ‘Ölüm Oyunu: Son Kurban’, hafıza kaybına uğrayan bir adamın yaşadıklarını konu ediniyor. Filmin yönetmenliğini Christopher Wells üstlenirken oyuncu kadrosunda Jake Katzman, Henry Gagliardi, Alex Emanuel gibi isimler yer alıyor. 

‘Jurassic Hayvanları’ filminde yönetmen koltuğuna Jason Wright oturuyor. Filmde karakter seslendirmelerini ise Joachim Cruise, Ingrid West, Pony Frenzel, Luka Pilar ve Sam Pitt yapıyor. 

Animasyon türündeki filmin konusu özetle şöyle: Star Paws ekibi tekrar bir araya gelir. Ekibin yeniden bir araya gelmesinin sebebi ise dünyanın çok büyük bir tehlike altına girmesidir. Marlon Butterpaws adında ki şeytani bir kedi evreni yok etmek için harekete geçer. Star Paws ekibi ise Marlon Butterpaws’ı evrene zarar vermeden bulup, onunla savaşmak zorundadır. 

19-08/22/6.jpg
Penguenler

Berk Alan’ın yönetmenliğini yaptığı komedi türündeki ‘Sar Başa’, haftanın tek yerli filmi. Filmin oyuncu kadrosunda Alper Rende, Kemal Can Parlak, Alparslan Özmol, Ali Biçim, Bilge Su Işık gibi isimler yer alıyor. Senaristliğini Hasan Karakuş ve Atasay Koç’un paylaştığı yapım, üniversite sınavına hazırlanan Ussal’ın sınava bir gün kala yaşanan talihsiz bir olay neticesinde hafızasını yitirmesini ele alıyor. 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN