Back To Top
Hafta sonu ne yapmalı?

Hafta sonu ne yapmalı?

 - Son Güncelleme: 10.01.2020 Cuma 01:37
Hafta sonu ne yapmalı?
- A +

Hafta sonu ne yapmalı?: ‘Süt Kardeşler’ 1950’lere götürecek

KARAR KÜLTÜR SANAT

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın yazdığı, Türk sinema izleyicisinin Şener Şen, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçetepe gibi usta oyuncularla sinema perdesinde çok sevdiği ‘Süt Kardeşler’ tiyatro izleyicisiyle buluşuyor. İlk olarak Türk Tiyatrosunun ustalarından Nejat Uygur tarafından tiyatroya uyarlanan ve sahnelenen ‘Süt Kardeşler’ oyunu duayen tiyatrocunun oğulları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler tarafından günümüz yorumuyla yeniden sahneye taşınıyor. Yarın saat 20.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyunun oyuncu kadrosunda Behzat Uygur,Süheyl Uygur, Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm yer alıyor. 

AHŞAP PİNOKYO ROBOT  OLDU

 İş Sanat’ın yeni çocuk oyunu Robot Pinokyo 12 Ocak Pazar günü saat 15.00’da 4 yaş ve üzeri çocuklarla buluşacak. İtalyan yazar Carlo Collodi’nin bütün dünyada tanınan kahramanı Pinokyo, bu kez “robot çocuk” olarak tiyatro sahnesinde. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı Lerzan Pamir’in yönettiği oyunun dramaturjisini Mehmet Ergen, anlatıcılığını Aslı Tandoğan üstlenirken, Pinokyo karakterine Anıl Altınöz hayat veriyor. Oyunun müzikleri ise Tolga Çebi’ye ait.

NURİ PAKDİL KONUŞULACAK

 Şair Şakir Kurtulmuş tarafından Abbara Kahvede düzenlenen edebiyat söyleşilerinin bu haftaki konuğu yazar Necip Evlice olacak. Necip Evlice söyleşide, vefatına kadar yakınında bulunduğu, 18 Ekim 2019’da ebedi aleme uğurladığımız merhum Nuri Pakdil’i anlatacak. Etkinlik 11 Ocak Cumartesi (yarın) saat 17.00’da başlayacak. 

CÜCENOĞLU’NUN ŞAPKA’SI ERZURUM DT’DE

 Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı ‘Şapka’ oyunu, Birkan Görgün yönetmenliğinde Erzurum Devlet Tiyatroları sahnesinde izleyiciyle buluşacak. Kanada’ dan askerliğini yapmak için ülkesine gelen adamın, izne çıktığı sırada takside şapkasını kaybetmesi sonucu, şapkasını bulmak için başvurduğu kişiler ve onlarla yaşadığı komik olaylar ele alan oyunda Kanadalı rolünü Ömer Menteşe canlandırıyor. Oyun bugün 19.30’da, yarın (cumartesi) ise saat 14.00 ve 19.30’da sahnelenecek.

20-01/10/1.jpg

BEN, SEN, O HEYKEL SERGİSİ

Türkiye’nin mermerlerini kullanarak, eserlerine figüratif bir boyut kazandıran Heykeltıraş Dinçer Güngörür’ün insana dokunan ‘Ben, Sen, O Heykel Sergisi’ Üsküdar Belediyesi ev sahipliğinde İstanbullularla buluştu. Nev Galeri Nevmekan Sahil’de yer alan sergi, 6 Şubat tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor. Haftasonu Üsküdar manzarası ve sıcak bir çay eşliğinde sergiyi gezebilirsiniz.

BİZ BÖYLEYİZ OYUNCULARI BURSALILARLA BULUŞUYOR

Biz Böyleyiz filminin Bursa gala gösterimi 12 Ocak Pazar günü Kent Meydanı AVM ev sahipliğinde gerçekleşecek. Kadrosunda Berrak Tüzünataç, Engin Öztürk, Şebnem Bozoklu, Özge Özpirinçci, Meriç Aral, Boran Kuzum ve Hümeyra gibi oyuncuların yer aldığı filmin gösterimi oyuncularının katılımı ile renklenecek. Sinemaseverler saat 16.00’da oyuncularla bir araya gelecek, 16.30’da ise filmi izleyecek.

ÇUKUROVA’DA TÜRK ÖYKÜCÜLÜĞÜ KONUŞULACAK

 Pazar günü sona erecek Çukurova Kitap Fuarı, Türk öykücülüğünün önemli yazarlarından Adnan Özyalçıner’in konuşmacı olacağı ‘50 Kuşağı Öykücülüğü ve Adnan Özyalçıner’ söyleşisine ev sahipliği yapacak. Monos Kitap ile Kor Kitap’ın düzenlediği etkinlikte Mustafa Emre ve Tahir Şilkan’da konuşmacı olacak. Söyleşi yarın saat 18.15’te fuarın Çukurova salonunda gerçekleşecek.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN