22.01.2020  12:07

Her dokunuş bu projeyle bir iz bırakacak

Yerel sanatçıları keşfederek onlara uluslararası alanların kapısını açmak, bunu yaparken de elde edilen gelirle çocuklar için faaliyet gösteren kurumları desteklemek amacıyla yola çıkan 'Hope197' ilk adımını Türkiye’de attı.

+
-

[Karar]

Türkiye'deki yolculuğuna ‘Her dokunuş bir iz bırakır’ sloganıyla start veren girişim İstanbul lansmanını Balat’taki Artlocalist’te yaptı. Birçok ünlü ismin de katıldığı gecede Alihan Muslu, Ekin Anıl, Ayşe Nur Çapkan, Merve & Deniz, Cansu Kiper, Özlem Peker ve Dilber Güneş gibi yeni nesil tasarımcıların ürettiği eserler ve kişisel kıyafetler sergilendi.

20-01/22/hope2.jpg

1 AY BOYUNCA DEVAM EDECEK

Türkiye’de 2020 yılı boyunca 'çocukİstanbul' kurumunu destekleyecek olan Hope197 sergisi bir ay boyunca devam edecek. Gecede konuşan çocuk İstanbul kurucusu Erdoğan Kahyaoğlu “Proje bir yandan genç sanatçıların çalışmalarını gün yüzüne çıkarmayı amaçlarken bunu çocuklar için yapıyor olması bizi çok heyecanlandırdı. Biz de buradan sanatçıların işlerinden bir şeyleri çocuklara taşımış olacağız. Bunun tutarı ya da miktarı çok önemli değil. Düşüncenin kendisi çok önemli. Dolayısıyla fikrin bir parçası olduğumuz için çok mutlu hissediyoruz” dedi.

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
İki askerimiz şehit oldu
ABD, Hizbullah’ın liderini hedef aldı
Isparta'da korkutan deprem
Zonguldak’ta koronavirüs alarmı
İdlib görüşmeleri yarına sarktı
3 kişi daha tutuklandı
Esra Bayrak'tan tarihi başarı