Back To Top
Hercai ne demek? Hercai kelimesinin anlamı ne? İki çiçeğin aşk hikayesi...

Hercai ne demek? Hercai kelimesinin anlamı ne? İki çiçeğin aşk hikayesi...

 - Son Güncelleme: 17.03.2019 Pazar 09:39
Hercai ne demek? Hercai kelimesinin anlamı ne? İki çiçeğin aşk hikayesi...
- A +

Hercai ne demek? İki çiçeğin aşk hikayesini anlatan Hercai kelimesinin anlamı ne? İki çiçeğin aşk hikayesi Hercai dizisi ile ekranlara gelecek. ATV'nin yeni dizisinede isim olan Hercai hakkındaki detaylar...

ATV'de yayınlanan Hercai dizisi ile Hercai kelimesinin anlamı merak ediliyor. Peki Hercai kelimesi ne anlama geliyor? Hercai ne demek? Hercai bağlılığı bulunmayan aşığa denmiştir. Birbirine aşık iki çiçeğin aşk hikayesinden doğan hercai keleimesi ile ilgili detaylarhaberimizde. 

HERCAİ NE DEMEK?

Hercai, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denmektedir.

19-03/17/hercai.jpg

HERCAİ KELİMESİNİ ANLATAN HİKAYE…

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “Kardelen” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir. İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.

HERCAİ DİZİSİ HANGİ KANALDA VE OYUNCULARI KİMLER? 

ATV’de 15 Mart tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan dizinin adının Hercai olması kelimesinin araştırılmasına sebep oldu. Yapımcılığını, Mia Yapım Banu Akdeniz üstlendiği dizi, “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın masalı” sloganı ile yola çıkıyor. Dizinin oyuncuları arasında Akın Özözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel gibi isimler bulunuyo

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN