İnce Saçlı İnsanların En Sık Yaptığı Hatalar

İnce Saçlı İnsanların En Sık Yaptığı Hatalar

İnce saçlar söz konusu olduğunda, bunun kayıp bir neden olduğunu hissedebilirsiniz. Birçok faktör örneğin stres, yaşlanma ve diyet saç dökülmesinde rol oynayabilir ve bunlardan bazıları sizin kontrolünüz dışındadır. Peki sizden kaynaklanan faktörler nedir?

basliksiz-8.jpg

İNCE TELLİ SAÇLARA SAHİP OLMAK

Hepimiz daha kalın, daha hacimli kilitler istiyoruz, ancak güzellik dolabınızda sakladığınız tüm ürünleri paketlemek yardımcı olmayacak. Örneğin, aşırı şampuanlama doğal yağlarınızı yok ederek kuruluğa neden olabilir ve saçınızın daha fazla yağ üretmesi için sinyal gönderirken, çok fazla şekillendirici ürün uygulamak saç tellerinizde birikmeye neden olabilir. Ürünleri aşırı kullanmanın kafa derisi sağlığınızı etkileyebileceğinden ve saç büyümesini engelleyebileceğinden bahsetmiyoruz bile .

En kolay çözüm, kullandığınız ürün sayısını yeniden ölçeklendirmek ve her seferinde kullandığınız ürün miktarını azaltmaktır. Dermatologların açıkladığı gibi: “Saç sağlığına yardımcı olabilecek maksimum bir veya iki ürün seçin. Saçınıza ve saç derinize temas eden kimyasalların sayısını en aza indirmek, tahriş veya iltihaplanma olasılığını azaltacak ve zaten ince olan saçların ağırlığını önleyecektir.'' dediler.

basliksiz-10.jpg

DÜZENLİ BİR SAÇ RUTİNİ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Düzenli bir rutin için sadece bir şampuana, saç kremine ve seçtiğiniz bir saç bakımına ihtiyacınız var. Ayrıca biotin, keratin, minoksidil ve ginseng gibi büyümeyi teşvik eden, hacmi artıran veya kalınlığı iyileştiren bileşenlerle formüle edilmiş ürünleri de araştırmak istersiniz. Nane, hint yağı ve üzüm çekirdeği yağı da saçı ağırlaştırmayan iyi seçeneklerdir.

Rutininizi azalttığınızda, saç tellerinize uyguladığınız her ürünün miktarını ayarlamanın zamanı geldi. Şampuan için, genellikle ince saçlar için nikel büyüklüğünde bir miktar kullanmanız önerilir. Ve bunun kafa derinizi iyice temizlemek için yeterli olmadığını düşünüyorsanız , karışıma kan dolaşımını uyardığı ve yıkarken birikintileri gidermeye yardımcı olduğu bilinen kullanışlı bir kafa derisi masaj aleti eklemeyi düşünün. Saç kremi için, buklelerinizi ağırlaştırmamak için çeyrek boy kullanın.

basliksiz-11.jpg

PEKİ YA HACİM?

Hacmin anahtarı, harika bir hacim veren ürün kullanmaktır. Ancak sıçrama eklemenin gerçek hilesi, köklere odaklanmaktır. “Daha dolgun bir görünüm elde etmeye çalışırken, ürünü temiz saç köklerine uygulayın ve ardından kurutun. Bu, tutuş için güzel bir temel görevi görüyor, ”diyor dermatologlar. Ayrıca kökleri kaldırmak ve daha fazla dolgunluk sağlamak için yuvarlak bir fırça ve fön makinesi kullanmadan önce saçınızı ters çevirmenizi önerir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN