IQ testi zeka bilmecesi: 30 saniyede hangi bardağın daha fazla suya sahip olduğunu bulabilir misin? IQ'nu test et

IQ testi zeka bilmecesi: 30 saniyede hangi bardağın daha fazla suya sahip olduğunu bulabilir misin? IQ'nu test et

Zeka bulmacası: 30 saniye içinde hangi bardağın daha fazla suya sahip olduğunu bulabilir misin? Zekanızı test etmek için bu testte, maksimum su içeren bardağı belirlemeye çalışın. Sadece 30 saniyen var!

Bu zeka oyunu, analitik bulmacaları ve oyunları çözmekten hoşlananlar içindir. Zeka oyunları, bu zeka oyunları yanal düşünme ile çözüldüğünden, esas olarak bilmecelerin ve bulmacaların daha zor bir versiyonudur. Bunları çözerken biraz farklı ve alışılmışın dışında analiz etmeniz gerekiyor. Çözüme ulaşmak için yaratıcı bir zihin kullanmanız gerekir, çünkü cevap hemen önünüzde olmayacaktır. Bu yüzden, resimdeki diğer bardaklardan daha fazla su içeren bardağı tanımlamanız gereken ilginç bir zeka oyunu hazırladık.

1.jpg

30 SANİYE İÇİNDE HANGİ BARDAĞIN DAHA FAZLA SUYA SAHİP OLDUĞUNU BELİRLEYİN

Yukarıdaki resimde, dört bardaktan hangi Bardakta daha fazla su var. Dikkatli bir zihin bu bulmacayı 30 saniye içinde çözebilir. Resimde gösterilen her seçeneğini dikkatli bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

İpucu: Dört bardağın içine yerleştirilen nesnelerin ağırlığını analiz edin.

ZEKA BİLMECESİ CEVABI

Bu beyin bulmacasında, su bardaklarının içine yerleştirilen nesnelerin ağırlığı, bir cevap bulmanıza yardımcı olacaktır. A seçeneğinde su bardağında makas vardır; Seçenek B'de bir ataş vardır, Seçenek C'de silgi bulunur ve Seçenek D, bardağın içinde bir saate sahiptir. Ayrıca resme dikkatli bakarsak, içine yerleştirilen nesnelerle tüm bardakların su seviyesi aynı. Yani bu durumda, içinde en hafif nesne bulunan bardaklarda, dört bardaktan daha fazla su olacaktır. En hafif ve en küçük nesne ataştır.

Yani bilmecenin cevabı B seçeneğidir. İçinde ataş bulunan su bardağı, içinde makas, lastik ve saat bulunan bardaklardan daha fazla su içerir.

2-001.jpg

ZEKA BİLMECESİ AÇIKLAMA

Yanal düşünmeyi kullanmak, bu tür zeka oyunlarında cevaplar almanıza yardımcı olacaktır. Bu bilmece zor ama basitti çünkü çözmek için daha az zamana ve beyin gücüne ihtiyaç duyuyordu. Ama cevabı birkaç saniye içinde bulduğunuzda kesinlikle harika hissettiriyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN