Kayaların arasına gizlenen salyangozu sadece IQ'su 140'ın üstünde olan insanlar buluyor! Salyangozu bulmak için 5 saniyen var!

Kayaların arasına gizlenen salyangozu sadece IQ'su 140'ın üstünde olan insanlar buluyor! Salyangozu bulmak için 5 saniyen var!

Zeka seviyenizi ortaya çıkaracak optik illüzyon. Sadece üstün zekalı insanlar bu optik illüzyon testini verilen süre içinde çözebilir. Kayaların arasına gizlenmiş salyangozun nerede olduğunu 5 saniye içinde fark edebilir misin?

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi pek çok optik illüzyon türü görmüş olmalısınız . Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin ya da beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, bir salyangozun kayaların arasında bir yerde saklandığı görüntüde görülebilir.

1-007.jpg

İNSANLARIN YALNIZCA %2'Sİ KAYALARIN ARASINA GİZLENMİŞ SALYANGOZU BULABİLİR

Aşağıdaki görüntü, bir salyangozun kayalık bir kumsalın içinde bir yerde saklandığı bir ormanın resmidir. Sahilde hem iri hem de ufak çok sayıda kaya var. Salyangoz kayaların arasında bir yerde saklanıyor. İllüzyon, “Salyangozu görebiliyor musunuz?” diye sorarak izleyiciye meydan okuyor. Bu görseldeki gizli salyangozu insanların sadece %2'sinin bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

SALYANGOZU 5 SANİYEDE GÖRDÜNÜZ MÜ ?

Görüntü, kayaların arasındaki salyangozu görmeye çalışan binlerce yetişkinin başlarını kaşımasına neden oldu. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içindeki gizli salyangozu gördünüz mü?

OPTİK İLLÜZYON BULMACASI CEVABI

Saklanan salyangozu bulmakta zorlanıyorsanız, kayalık sahildeki salyangozu bulmanıza yardımcı olmak için buradayız. Sahildeki kayalıklara yakından bakmanız gerekiyor. Salyangoz resmin alt kısmında kayaların arasında saklanıyor. Kolaylık olması için aşağıda verilen resimde salyangozun nerede saklandığını vurguladık.

2-009.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN