Kız kayıp çorabını arıyor! Yalnızca IQ'su 130'un üstünde olanlar kayıp çorabı bulabilir! Yapabilir misin?

Kız kayıp çorabını arıyor! Yalnızca IQ'su 130'un üstünde olanlar kayıp çorabı bulabilir! Yapabilir misin?

Hem eğlenceli hem de zeka seviyenizi ortaya çıkaracak optik illüzyon testi ile karşınızdayız. Yalnızca yüksek zekaya sahip kişiler, Kızın dağınık odasının içine gizlenmiş kayıp çorabını görebiliyor. 11 saniye içinde gizli çorabı bulabilir misin?

Normal bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan şeylere veya görüntülere farklı bakabilir. Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin veya insanların beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan, akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, bir kızın çorabının dağınık odasının içinde kaybolduğu bir resimde görülebilir.

cr1.jpg

KIZIN DAĞINIK ODASINDA GİZLENMİŞ ÇORABI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görsel, sizi gizli Kızın Çorabı'nı bulmaya davet eden bir zeka oyunu olarak paylaşılmıştır. Resimde bir Kız, dağınık odasında tek ayağında tek çorapla ayakta durmaktadır. Diğer çorap, farklı nesnelerin, kıyafetlerin, oyuncakların ve aksesuarların dağıldığı dağınık odasında kayboldu. Şimdi, Kız Çorabını dağınık odada arıyor. Bu yüzden sizin için zorluk, odanın içindeki dağınık nesneler arasında Kız Çorabı'nı tespit etmektir. Resimdeki kayıp Çorap'ı yalnızca keskin gözlü izleyicilerin görebileceği iddia edildi. Görüntü, resmin içindeki Kız Çorabı'nı görmeye çalışan binlerce yetişkinin kafasının karışmasına neden oldu.

11 SANİYEDE GİZLİ ÇORABI GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bu optik illüzyon resmine yakından bakın ve kızın dağınık odasının içine gizlenmiş Çorabını bulmaya çalışın. Resim dikkatinizi dağıtacak birçok nesneden oluştuğu için Çorabı bulmak çok zor görünebilir. Ancak odanın içindeki nesneleri dikkatlice gözlemlerseniz, Kız Çorabı'nı bulabileceksiniz.

OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Gizli çorabı göremiyorsanız, size yardım etmek için buradayız! Resmin sağ alt tarafına bakın. Kızın Çorabı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi mor çantasının yanında saklanıyor.

Kızın Çorabını odasında birkaç saniye içinde teşhis etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın ve hafızanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

cr2.jpg

Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse söyle bize, Kız Çorabı'nı bu optik yanılsamanın içinde gördün mü?

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN