Kurtlar Vadisi'nden HDP'ye Sürpriz Transfer! Ünlü Oyuncu HDP'ye Katıldı

Kurtlar Vadisi'nden HDP'ye Sürpriz Transfer! Ünlü Oyuncu HDP'ye Katıldı

Bir döneme damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde yer aldığı karakterle tanınan ünlü oyuncu HDP'nin Danışma Kurulu'na katıldı. Geçen günlerde de eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'la fotoğrafını paylaşan ünlü oyuncu, partinin kritik listesine girdi. Listedeki isimlerin 'kürt sorununun çözümüne katkı sunmak isteyen isimler' adıyla oluşturulduğu belirtiliyor. Bakın HDP'ye katılan Kurtlar Vadisi oyuncusu kim!

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı 'Eren Eylül' karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Kerem Fırtına, HDP'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde Danışma Kurulu'na girdi. Geçen günlerde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'la da bir araya gelen Fırtına, partiye teklif götüren 43 isimden birisi oldu.

Yayına girdiği ilk günden itibaren efsaneleşerek bir döneme damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı 'Eren Eylül' karakteriyle tanınan Kerem Fırtına, HDP'nin kongresinde partinin danışma kuruluna seçildi.

kerem-firtina-basak-demirtas.png

BAŞAK DEMİRTAŞ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçen günlerde Diyarbakır Girişimci Merkezi'nde düzenlenen "Diyarbakır Sinema Buluşması"na katılan Fırtına, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ile görüşmüştü.

Başak Demirtaş'la birlikte fotoğrafını paylaşan Fırtına, paylaşımına "Ne diyebilirim ki. Buluşmaların en kıymetlisi" notunu düştü.

kerem-firtina.png

KEREM FIRTINA KİMDİR?

Kerem Fırtına, 23 Eylül 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini İstanbul 'da tamamladı. Lise yıllarında tiyatroya merak saran Kerem Fırtına, oyuncu okulunda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1999 yılında Kenan Evren Anadolu Lisesini tamamladı, aynı sene İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. Üniversiteden mezun olduktan (1999) sonra Şahika Tekand Studio Oyuncularından 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bir süre radyo tiyatrosu yaptı. Bir arkadaşının yaptığı oyunculuk başvurusuna tesadüfen eşlik etmesiyle Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı Raci Şaşmaz ve dizinin o zamanki yönetmeni Osman Sınav ile tanıştı ve dizide oynamaya başladı.

2000 yılında TRT'de Martılar ve İstanbul adlı TV filminde oynadı, aynı zamanda o filmin senaryo asistanlığını da yaptı. Ardından Üvey Baba adlı dizinin son bölümlerinde boy gösterdi. Oyunculuk alanında ismini Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Eren Eylül rolü ile duyurdu ve büyük bir çıkış yaptı.

2015 yılında reyting rekoru kıran Karadayı dizinde oynadığı "Savcı Adnan" rolüyle daha çok tanındı. Son olarak Kiralık Aşk dizisinde "İsmail " rolüyle oyunculuk performansını sergilemektedir. Sanatçı, halen Pana Film'de oyuncu ve cast direktör asistanı olarak çalışıyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN