Back To Top
Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

 - Son Güncelleme: 10.11.2019 Pazar 09:42
Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman dizisi hangi kanalda yayınlanacak?
- A +

Kuruluş Osman dizisinin ilk bölümü için geri sayım sürerken binlerce kişi Kuruluş Osman ilk bölüm ne zaman yayınlanacak? ya da "Kuruluş Osman hangi kanalda yayınlanacak?" gibi soruların yanıtını araştırıyor. Burak Özçivit'in başrolde olduğu ve ilk iki fragmanı ile beğenilen dizi hakkında detaylara haberimizden ulaşabilir, fragmanları izleyebilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisinin ne zaman yayınlanacağı araştırılıyor. Dizinin ilk tanıtım fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın olduğu Diriliş Ertuğrul dizisinin devam dizisi niteliğinde olan Kuruluş Osman'ın başrolünde Burak Özçivit var.

Birinci bölüm fragmanları ile beğeni toplayan dizi heyecanla bekleniyor.

Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun izleneceği Kuruluş Osman dizisi savaş sahneleri ve tarih anlatımı ile izlenme rekorları kırmayı hedefliyor.

KURULUŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLIYOR, HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?

Sen Anlat Karadeniz 13 Kasım 2019'da 64. son bölümüyle ATV ekranlarında olacak ve final yapacak. Kuruluş Osman dizisi de 20 Kasım Çarşamba günü ATV ekranlarında olacak.

KURULUŞ OSMAN FRAGMAN İZLE

"O, kutlu bir hilalin gölgesinde mazluma adalet, nice dert sahibine derman oldu. Cenk meydanında gazi, Oğuz kavlince devlet oldu. Lâ Galibe İllâllah…" sözleri başrolünde Burak Özçivit'in olduğu dizinin tanıtımına damga vurdu.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisinin seti İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi.

KURULUŞ OSMAN 2. FRAGMAN İZLE

KURULUŞ OSMAN KONUSU

Bilindiği üzere Orhan Bey ve Osman Bey’in kabirleri Bursa da bulunan Tophane’de bulunuyor. Osman Bey 1281 – 1326 yılları arasında yaşamıştır. Toplam 45 yıl devletin başında kalmıştır. Osman Bey Selçuklu devletinin önemli beyliklerinden olan ve Kastamonu’da bulunan Çobanoğulları Beyliği’nin yıkılışına kadar onlara bağlı kaldı. Çobanoğulları Beyliği dağılınca Uç beyi olarak Anadolu Selçuklu devletine bağlı devam etti.

Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubat’ın İlhanlı hükümdarının yanına götürülüp gözaltına alınması üzerine kendi beyliğini kurdu ve bağımsızlığını ilan etti. Sonrasında Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızıyla evlenerek bu teşkilatın da desteğini sağladı. Osman Bey Bizans Tekfurları ile savaştı ve onlardan Karacahisar, Yarhisar, İnegöl, Yundhisar ve Yenişehir’i aldı.

Gücünü sonunda gösteren Osman Bey’in İzmit’e kadar ilerleyince Bizans İmparatoru, tekfurlar ile anlaşarak Osman Bey’i durdurmak için bir ordu hazırladı ancak bu ordu Osman Beyin ordusu karşısında  üzerine Koyunhisar Savaşı’nda kaybetti.

KURULUŞ OSMAN OYUNCU KADROSU

Burak Özçivit

Ragıp Savaş

Hazal Subaşı

Ayşegül Günay

Saruhan Hünel

Didem Balçın (Selcan Hatun)

Hülya Darcan (Hayme Ana)

Özge Törer (Malhun Hatun)

Kaan Taşaner (Gündoğdu)

Batuhan Karacakaya (Dündar Bey)

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN