Ne kadar zekisin? Önce hangi tankın dolacağını sadece IQ'su yüksek kişiler tespit ediyor! Bulabilir misin?

Ne kadar zekisin? Önce hangi tankın dolacağını sadece IQ'su yüksek kişiler tespit ediyor! Bulabilir misin?

Güne eğlenceli bir zeka oyunu ile başlayalım. Bu resimde Musluk 4 tanka bağlıdır ve önce hangisinin dolacağını tahmin etmeniz gerekiyor. Bu resimli zeka bulmacası kesinlikle dikkat becerilerinizi test edecek. Zamanın başlıyor.

Suyun taşmasını önlemek için bu zeka oyununu çözün. Zeka Oyunları, genellikle matematiksel bir denklemle değil, yaratıcılıkla çözülen bulmacalardır. En önemlisi, zeka oyunları beyin hücreleri arasındaki bağlantıları güçlendirir, zihinsel hızı artırır ve kısa süreli belleği geliştirmenin etkili bir yoludur. Bu kadar söz yeterli, şimdi harekete geçin ve önce hangi tankın dolacağını söyleyin. Zamanınız şimdi başlıyor.

1-006.jpg

İLK ÖNCE DOLACAK DOĞRU DEPOYU BULABİLİR MİSİN?

Zeka Oyunları alışılmadık bir düşünme biçimi gerektirir, ancak bazen mükemmel bir nicel yaklaşım da içerir. Yukarıdaki görüntünün aksine musluğa bağlı dört su deposundan hangisinin önce dolacağını bulmanız gerekiyor. Cevap hemen önünüzde olmasına rağmen, kafa karıştırıcı ardışık düzen, görevi zahmetli hale getirecektir.

Zor gibi görünüyor olsa da, yine de cevabı iki kez denemeden aramayın.

ÖNCE HANGİ TANK DOLACAK?

Bir zeka oyunu, temelde mantık kullanılarak çözülen bir düşünme bilmecesidir. Böylece her denemede düşünme ve karar verme becerilerinizi geliştireceksiniz. Zeka oyunu ayrıca yeni çözümler bulmaya ve kritik sezgisel gücü artırmaya yardımcı olacaktır. Buradaki kullanıcıların amacı önce dolacak tankı bulmaktır. Kolay değil mi? Ama en kötüsü, sadece 10 saniyenizin olması. Cevap için aşağıya göz atabilirsiniz.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Şimdi tüm tanklara açıkça bakın:

Tank A ve B'nin alt kısmında bir ağızlık vardır, bu da sonuncusu dolana kadar içlerinde su depolamanın gerçekten zor olduğu anlamına gelir.

Ve D ağzına kadar C tankına su sağlamaya başlayacaktır. Bu nedenle, Tank C, hem D hem de C'den yeterli ikmal aldığı için önce dolan tek tank olacaktır.

Tebrikler, hatayı başarıyla fark ettiyseniz. Cevabı hala bulamıyorsanız veya kafanız karıştıysa, aşağıdaki resme bir bakın.

kapak.jpg

Bu zeka oyunu, gözlem yeteneğinizin basit bir şekilde kontrol edilmesini gerektiriyordu. Bilişsel ve problem çözme becerilerinizi ve hafıza keskinliğinizi geliştirmek için bunlardan daha fazlasını almaya devam edin.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN