Netflix Sandman dizi konusu nedir? Netflix tarihinin en pahalı dizisi Sandman konusu ve oyuncuları

Netflix Sandman dizi konusu nedir? Netflix tarihinin en pahalı dizisi Sandman konusu ve oyuncuları

Binlerce içeriğe ev sahipliği yapan ve dünyaca ünlü platform Netflix, şimdi de yeni bir proje ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Şu ana kadar Netflix'de en çok bütçenin harcandığı yapım olarak bilinen Sandman yakın zamanda izleyici karşısına çıkacak. Peki Sandman konusu nedir? Ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Dijital içerik platformu olan Netflix'in şu ana kadar en çok bütçe harcadığı yapım olarak karşımıza çıkan Sandman birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Peki bu dizinin konusu nedir? Diziye ilişkin tüm detayları haberimizde paylaştık.

Sinema ve dizi dünyasında son zamanlarda çizgi roman uyarlamaları görmek oldukça mümkün. Gördüğümüz iyi içeriklerin çoğu bir şekilde çizgi romanlarla bağlantılı. Yakın zamanda Netflix'de yayınlanacak olan Sandman için de aynı durum geçerli diyebiliriz.

Sandman, DC'nin daha da karmaşık ve yetişkinlere uygun hikayelerini yayınladığı Vertigo imzası ile çıkmaktadır. Sandman, ilk çıktığından beri büyük ilgi görmüş ve bununla kalmayıp bir diziye çevrilmesi halinde nasıl olacağı merak edilmiştir.

Kim bu Sandman?

DC yayınevi, çizgi romanlar ortaya çıkmaya başlayınca Batman'ın başarısından sonra yeşil takım elbiseli, gaz maskeli bir karakter daha ortaya çıkardı. Bu karaktere ise Sandman adını verdi. Çizgi roman okuyan kitle bu karaktere ilgi duydu fakat karakterimiz hiçbir zaman o kadar popüler bir hal almadı. Bunun yanı sıra 90'lı yıllarda konuk oyuncu konumunda olan bu karakterimiz en büyük çizgi romanlardan birinin temelini oluşturdu.

netflix sandman

DC, 1980'li yılların sonuna doğru Sandman'ı yenilemeye karar vererek bunun için Amerikan Tanrıları, Mezarlık Kitabı, Yıldız Tozu, Coraline, Anansi Çocukları gibi eserlerden tanınan Neil Gaiman ile anlaşma sağladı. Normal şartlarda yukarıda bahsedilen karakterin hikayesi devam edecekti lakin Gaiman başka yepyeni bir konsept ile şaşırttı. Yönetim de bu duruma olumlu yaklaşınca yeni Sandman merak edenlerin karşısına çıktı.

Rüyaların efendisi Morpheus ile tanışmaya hazır mısınız?

Sandman, Sandman evreninin en temel karakteridir. Türkçeye "daimiler" olarak çevrilen Endless ailesinin bir üyesidir. Bu ailede toplam yedi kardeş vardır. Kardeşler büyükten küçüğe doğru Destiny (Kader), Death (Ölüm), Dream (Rüya, baş karakterimiz), Destruction (Yıkım), Desire (Arzu), Despire (Umutsuzluk) ve Delirium (Delilik -Eskiden Delight idi) şeklinde gitmektedir. Bu karakterler arasında herhangi bir kan bağı yoktur ve bunlar temsil ettikleri alandan güç alırlar aynı zamanda o alana hükmederler.

sandman ne zaman

Morpheus, siyah saçlı, soluk tenli, bir karakterdir. İstediği şekle girebilen bu karakter ona bakan kişinin dilediği şekle bürünebilir. Bu karakterler neredeyse ölümsüzdür ve çok güçlü olmalarının yanı sıra çeşitli güçlere sahiplerdir.

Sandman'dan söz edilirken hikayelerin hikayesi denilmektedir. Sandman'ı konu alan çizgi romanlar 75 adettir ve bu yüzden bir antoloji gibi ilerlemektedir. Hikayelerde Sandman bazen ana karakter bazen yan karakter bazen de konuk karakter olarak geçer.

Dizi de ne anlatılacak?

Netflix üzerinden yayınlanacak olan bu dizinin yayınlanan ilk fragmanına baktığımızda çizgi romanın birinci ve ikinci cildinden bahsettiğini söyleyebiliriz. Bu sayede dizide karşımıza çıkan karakterleri daha iyi tanıyacağız.

Dizi, fragmandan anlaşılacağı üzere büyücü Roderick Burgess'in Dream'i hapsetmesiyle başlıyor. Çizgi romanda Dream ki bunu dizide Tom Sturridge canlandırıyor, neredeyse 70 yıl bir cam içinmde hapis kalıyor. Buradan kurtulunca da intikam almak için yola düşüyor. Spoiler vermeden özetlemeye çalıştığımız bu hikaye aslında bu kadar basit değil. Olaylar çığrından çıkınca izleyici kendine hakim olamayacak.

sandman

Bu sezonda Sandman'in düşler krallığındaki kahyası Lucienne, ilk hikayenin kahramanlarından olan Abel ve Caine yani Habil ve Kabil de diyebiliriz, Netflix John Constantine'i kullanamadığı için onun yerini alan Johanna Constantine, Tom Ellis'in başarılı bir şekilde canlandırdığı ve herkesin aşina olduğu Lucifer, lakin bu sefer Tom Ellis değil Gwendoline Christie canlandırıyor, Kuzgun Matthew ve Mervyn Pumpkinhead karakterlerini göreceğiz.

Yayınlanan fragmanlara baktığımızda Boyd Holbrook'un hayat verdiği Korintli karakterini de görüyoruz. Göz oyma takınıtısı olan bir kabus iken dünyada kaçak yaşamaktadır. Tahminimize göre karakter dizinin finalinde karşımıza çıkacak. Bunların yanı sıra bu sezonda Lyta Hall, Gilbert ve Rose karakterleri ile de tanışacağız.

Watchmen ve V for Vendetta gibi çizgi roman dünyasında önemli yere sahip olan Sandman, 5 Ağustos 2022 tarihinde Netflix'de yayınlanacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN