Back To Top
Sezonun en fazla kazanan dizileri belli oldu

Sezonun en fazla kazanan dizileri belli oldu

Sezonun en fazla kazanan dizileri belli oldu
- A +

2017-2018 sezonunun en fazla ciro yapan dizileri belli oldu. Listenin en çok ciro yapan dizisi 'Çukur' olurken, Eylül-Haziran aylarında medyada 40 bin 498 haberle adından en çok söz ettiren dizi ise TRT 1 ekranlarında ilgiyle takip edilen Diriliş Ertuğrul oldu.

Bu yıl Türk televizyonlarında 76 dizi yayınlandı. Diziler toplamda 1,4 milyar liralık ciro yaptı. Ay Yapım tarafından çekilen Çukur dizisi listede ilk sıraya adını yazdırırken, TRT'nin fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul, en çok konuşulan dizi oldu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL EN ÇOK KONUŞULANLAR LİSTESİNDE

Forbes'in raporuna göre, sezon finali yapan TRT1’in çok konuşulan dizisi Diriliş Ertuğrul, 47 milyon 245 bin 500 TL’lik kazancıyla dikkat çeken yapımlar arasında yer aldı. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin hayatını konu alan iddialı dizi, Eylül – Haziran aylarında medyada 40 bin 498 haberle adından en çok söz ettiren proje oldu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN