Sıklıkla Kullandığınız Bu Bakım Ürününü Aslında Evinizde 5 Şeyi Temizlemek İçin De Kullanabilirsiniz

Sıklıkla Kullandığınız Bu Bakım Ürününü Aslında Evinizde 5 Şeyi Temizlemek İçin De Kullanabilirsiniz

Gün geçmiyor ki temizlik ile ilgili farklı farklı ipuçları çıkmasın. Haberimizde hemen hemen her gün kullanmaya alışık olduğunuz o ürünün aslında ev temizliğinde de kullanabileceğinizi öğrenince çok şaşıracaksınız...

İlk tahmininiz olmayabilir, ancak tıraş köpüğünün pürüzsüz bir tıraş sağlamaktan daha fazla faydası vardır. Mutfaktan banyoya, evinizdeki her alan bu oldukça tuhaf temizlik kaynağından yararlanır. Ne kadar kullanışlı olduğunu gördüğünüzde mutfak dolabınıza fazladan bir kutu koyabilirsiniz!

Bu 5 şeyi tıraş köpüğü ile kolayca temizleyebilirsiniz.

basliksiz-14.jpg

1. LEKELER

Lekeleri kolayca çıkarır: halınızın üzerine kazayla dökülen bir lekeden en sevdiğiniz beyaz örtüdeki kötü bir lekeye kadar. Lekenin kumaşı mahvedeceğini ve onu çöpe atmayı düşünebilirsiniz, ancak biraz tıraş köpüğü sadece günü kurtarabilir. Halınız veya giysinizdeki meyve suyu veya yemek lekesine biraz köpük püskürtün. Ovalamayın, bunun yerine bir süre leke üzerinde oturmasına izin verin. Ardından, giysileri normalde yaptığınız gibi yıkayın. Halınızdaki bir lekeyi tedavi ederken köpüğün halıya sızdığından emin olun, biraz ovalamak isteyebilirsiniz. Bir süre bekletin ve köpüğü sıcak su ve havlu ile alın. Silme veya ovma yerine halıya dokunmaya çalışın.

shutterstock-1909245721-800x534.jpg

2. FIRIN

Tıraş köpüğünü evinizde kullanmanın bir başka harika yolu da fırını temizlemek için kullanmaktır. Eski kalıntıları temizlemek için saatler harcamak zorunda kalmayacaksınız. Sadece fırın tepsisini çıkarın ve üzerine tüm tepsiyi kaplayacak kadar tıraş köpüğü püskürtün. Tekrar yerine koyun ve fırını 50 derecede açın. 30 dakika bekleyin, fırını kapatın ve soğumasını bekleyin. Yağ ve diğer kirleri bir bulaşık beziyle silin.

sac-fircasi-nasil-temizlenir-1024x683.jpg

3. SAÇ FIRÇASI

Özellikle kadınlar bunu fark edecekler: kullandığınız saç fırçanız biraz kirli görünüyor. Saç kıllarını düzenli olarak alsanız bile yağ, kir ve saç ürünleri birikebilir. Saç fırçanızı atmanıza gerek yok çünkü tıraş köpüğü onu kurtarabilir. Fırçanın üzerine biraz köpük püskürtün ve bir süre bekletin. Sıcak suyla durulayın. Fırçanın yeniden yeni gibi göründüğünü göreceksiniz!

basliksiz-15.jpg

4. AYNALAR

Bu numarayı özellikle denemenizi istiyoruz: aynaları temizlemek için tıraş köpüğü kullanmak. Duştan çıktığımızda aynalarımızın buğulanmasından hep rahatsız oluruz. Bunu çözmek için aynanıza biraz tıraş köpüğü püskürtün ve bir bezle ovalayın. Temiz ve kuru bir havlu kullanarak fazlalığı alın. Duş alırken aynalarınızın artık buğulanmadığını göreceksiniz!

peeling-544.webp

5. AYAKLAR

Ayağınıza tıraş köpüğü sürmek kulağa tuhaf geliyor ama aslında oldukça faydalı! Pahalı kremler veya keseler kullanmak yerine, peeling eldiveni ile biraz tıraş kremi sürün. Bir havluyu ılık suyla ıslatın ve bunu ayaklarınızın etrafına sarın. Su ile durulamadan önce yaklaşık 15 dakika bekletin. Ayaklarınız bebek poposu gibi yumuşacık olacak!

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN