Back To Top
Sinemaya 7 yıl sonra ‘Kapı’dan girdi

Sinemaya 7 yıl sonra ‘Kapı’dan girdi

 - Son Güncelleme: 12.04.2019 Cuma 00:43
Sinemaya 7 yıl sonra ‘Kapı’dan girdi
- A +

Beyazperdede bu hafta 10 yeni film gösterime girecek. Listede Kadir İnanır’ın başrolünde olduğu ‘Kapı’ öne çıkıyor. İnanır’ın 7 yıl sonra sinemaya dönüş yaptığı filmde, Mardin’den Berlin’e göç eden Süryani bir ailenin hikayesi anlatılıyor. 1970’ler Almanyası’nın bir portresini de yansıtan yapımda İnanır’a, Vahide Perçin, Menderes Samancılar ve Erdal Beşikçioğlu eşlik ediyor.

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 5’i yerli 10 film vizyona girdi. Nihat Durak’ın yönetmenliğini yaptığı ve Kadir İnanır’ın başrolünde yer aldığı ‘Kapı’, izleyici ile buluşacak. Mardin’den Berlin’e göçmüş Süryani bir ailenin, gelen bir telefon, üzerine memleketlerine yaptıkları seyahati odağına alan filmde, Kadir İnanır’a başrolde Vahide Perçin, Aybüke Pusat, Timur Acar, Özgün Çoban, Menderes Samancılar ve Erdal Beşikçioğlu eşlik etti. Kadir İnanır canlandırdığı Yakup karakteriyle, 7 yıl sonra ilk kez bir sinema filminde rol almış oldu.

Fatih Akın’ın, Heinz Strunk’ın 2016 yılında yayımlanan aynı adlı kitabından uyarladığı ‘Altın Eldiven’, 1970’li yıllarda Hamburg’da dört kadını öldüren ve öldüreceği kişileri Zum Goldenen Handschuh adlı bardaki kişiler arasından seçen seri katil Fritz Honka’nın hikayesine odaklanıyor. Senaryosu da Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın tarafından kaleme alınan filmin başrollerinde Jonas Dassler, Margarete Tiesel, Marc Hosemann, Katja Studt, Martina Eitner-Acheampong, Adam Bousdoukos ve Philipp Baltus yer aldı. Savaş sonrası ekonomik bir kalkınmaya imza atan fakat insanların buna tezat oluşturacak biçimde güvensiz ve korku içinde yaşadığı 1970’ler Almanya’sının çarpıcı bir portresini sunan film, 2019 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışmıştı.

Mustafa Karadeniz’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Çınar’, engelli bir gencin yaşam mücadelesine konu edinirken ailesinin yaşadıklarına da yakından bakma imkanı sunuyor.

Ömer Atay’ın yönettiği; Ege Yazar, Caner Şahin, Gözde Mutluer, Nihal Koldaş, Erol Afşin ve Cankat Aydos gibi isimlerin rol aldığı ‘Kardeşler’, bir namus cinayetinin gölgesinde birbirlerinin kaderini yaşamak zorunda kalan iki kardeşin hesaplaşmasını konu ediniyor. Mike Mignola’nın ünlü grafik romanının yeni sinema uyarlaması ‘Hellboy’un başrolünde bu kez David Harbour yer alıyor. Cehennemden gelen ünlü çizgi roman karakteri Hellboy’un beyazperdedeki yeni macerasının senaryosunu Mignola ile birlikte Andrew Cosby ve Christopher Golden kaleme aldı. Neil Marshall’ın yönettiği filmde ‘Hellboy’, bu yepyeni macerasında intikam ateşiyle yanıp tutuşan ve insanlığa savaş açan bir büyücüye karşı mücadele ediyor.

Rose Byrne ve Mark Wahlberg’in başrolünde yer aldığı ‘Şipşak Aile’, bir aile kurmaya karar veren Pete ve Ellie çiftinin üç kardeşi evlat edinmesiyle yeni bir hayata uyum sağlama çabalarını odağına alıyor. Wahlberg ile Byrne ikilisine başrolde Isabela Moner, Gustavo Quiroz, Julianna Gamiz ve Octavia Spencer’ın eşlik ettiği komedi dram karışımı filmin yönetmen koltuğunda Sean Anders oturuyor. Yahya Al’ın yazıp yönettiği ‘Aşgar: Cin Vadisi’ korku türünde öne çıkıyor. Film çobanlık yapan ve gördüğü kabuslardan sonra çok farklı yerlerde uyanmaya başlayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN