Back To Top
Son dakika! Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemi

Son dakika! Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemi

 - Son Güncelleme: 19.12.2018 Çarşamba 15:40
Son dakika! Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemi
- A +

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun darp şikayetiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Savcılık, oyuncu Ahmet Kural hakkında hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından iddianame düzenledi. İddianamede, oyuncu Ahmet Kural'ın 5 yıla kadar hapsi istendi.

 
 

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan darp olayına ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, oyuncu Ahmet Kural hakkında 'Hakaret', 'Tehdit' ve 'Basit yaralama' suçlarından iddianame düzenledi. İddianamede, oyuncu Ahmet Kural'ın 5 yıla kadar hapsi istendi.

Şarkıcı Sıla'ya yönelik hakaret, tehdit ve basit tıbbi yaralama suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Ahmet Kural hakkında düzenlenen iddianamede o gecenin ayrıntıları ortaya çıktı. Şarkıcı Sıla'nın 29 Ekim'de oyuncu Ahmet Kural'ın Zekariyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Kural hakkında düzenlediği iddianamede Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verdi. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer aldı.

TARTIŞMA 15 DAKİKA SÜRDÜ

İddianamede yer alan Ahmet Kural'ın ifadesinde, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiğini belirterek, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" dediği belirtildi.

İddianamede Sıla'nın şoförü Mahmut Kaçak, Kural'ın komşusunun misafiri Hatice Zeynep Tunç'un ifadeleri şöyle yer aldı:

TOKAT SESLERİ GELİYORDU

Hatice Zeynep Tunç ifadesinde Ahmet Kural'ın villasından saat 04.00 sıralarında bir kadınla tartışma ve tokat seslerinin geldiğini belirtti. Tunç, Kural'ın "O.... sen, seni öldüreceğim. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun. Bak şimdi neler oluyor" dediğini duyduğunu, polisi korktuğu için aramadığını belirtti.

KIYAFETLERİ DAĞILMIŞTI

Sıla'nın şoförü Mahmut Kaçak ise Sıla ve Ahmet Kural'ı oyuncunun Zekariyaköy'deki evine bıraktığını, Sıla'nın gece burada kalacağını söylediğini belirtti. Saat 05.30 da ise Sıla'nın kendisini arayarak gelmesini istediğini belirten Kaçak, Sıla'nın kıyafetlerinin dağılmış olduğunu kendisini Hande Kızıl'ın yanına bırakmasını istediğini söyledi. Kaçak, "Aracı kullanırken Sıla, Ahmet Kural'ın kendisini dövdüğünü söyledi" dedi.

UZLAŞAMADILAR

Savcılık soruşturmada, Sıla'nın beyanı, tanık beyanı, doktor raporu ve Ahmet Kural'ın ikrara varan savunması göz önüne alınarak Kural'ın Sıla'ya "Git buradan, seni öldürürüm, o....., dışarı çıkmayacaksın, sen dayak istiyorsun, bak şimdi neler oluyor" şeklinde tehdit ve hakarette bulunduğu, darp ederek basit tıbbi müdahale ile giderilebilir şekilde yaralanmasına sebep olduğunu belirtti. Kural'ın hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarını işlediğinin belirtildiği iddianamede bu nedenle dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderildiği ancak tarafların uzlaşamadığı anlatıldı.
 

NE OLMUŞTU?

 
Sıla, eski sevgilisi Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Kural ise Sıla'nın iddialarını kabul etmemişti.

Sıla'nın Kural tarafından darp edildiği iddialarına ilişkin açılan soruşturmayı yürüten savcılık, Kural hakkında 'kasten yaralama', 'tehdit', 'hakaret' suçlarından dosyasını, Uzlaştırma Bürosu'na göndermişti.

Uzlaştırma Bürosu savcılığı, soruşturma kapsamında Sıla'ya uzlaşmak isteyip istemediğini sormuştu. Sıla uzlaşma talebini reddederken, Kural'ın avukatlarınca dosyaya yeni görüntüler sunulmuştu. Sıla'nın olayın ertesi günü çekildiği iddia edilen görüntülerde şikayet konusu morlukların görüntülerde görülmediği kaydedilmişti.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN