Back To Top
Son Dakika... Venedik Film Festivali'nde 'Anons' filmine jüri özel ödülü

Son Dakika... Venedik Film Festivali'nde 'Anons' filmine jüri özel ödülü

 - Son Güncelleme: 08.09.2018 Cumartesi 22:59
Son Dakika... Venedik Film Festivali\'nde \'Anons\' filmine jüri özel ödülü
- A +

Mahmut Fazıl Coşkun'un Anons filmine Venedik Film Festivali'nde bir ödül daha geldi. Yapım Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Mahmut Fazıl Coşkun'un yeni filmi Anons, 75. Venedik Film Festivali'nden "En İyi Akdeniz Filmi" ödülünü de almıştı. 

18-09/08/-326ci-pp4k2ygdbuu3ovrg.jpg

Festival kapsamında İtalyan Ulusal Gazeteciler Birliği ve Venedik Güzel Sanatlar Akademisi tarafından verilen ödülün gerekçesinde "Anons, bir darbenin etraflı kaydını ve kutsallığını yitirmesini, metaforik bir üslupla, zekice bir kara mizah ve ahenk içerisinde anlatıyor. Akdeniz komedisine yenilikler katan bir sinematografik dil icat eden yönetmen, olağanüstü maharetiyle, bir senfonideki notaların geçişi gibi mizahi dengeyi yakalıyor. Bu denge sayesinde mesajını etkin bir şekilde izleyiciye iletiyor. Anons, yenilikçi sinematografisi, şaşırtıcı derecede iyi ayarlanmış anlatımıyla yeni bir Akdeniz komedisi yaratıyor" ifadelerine yer verildi.

18-09/08/-repdsddof0azuliba4q9ua.jpg

Coşkun'un Ercan Kesal ile senaryosunu da kaleme aldığı filmin dünya prömiyeri de festivalde gerçekleştirildi.

1960'lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatan film, festivalin uluslararası yarışma bölümü olan Orizzonti'de de yarışıyor.

Uzak İhtimal ile Yozgat Blues filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun'un üçüncü uzun metraj filmi olan Anons'un başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaştı.

18-09/08/fft16_mf12290333.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN