Back To Top
Süper Loto çekiliş sonuçları öğren 16 Mayıs 2019 | Süper Loto’da dev ikramiye

Süper Loto çekiliş sonuçları öğren 16 Mayıs 2019 | Süper Loto’da dev ikramiye

 - Son Güncelleme: 16.05.2019 Perşembe 21:34
Süper Loto çekiliş sonuçları öğren 16 Mayıs 2019 | Süper Loto’da dev ikramiye
- A +

Süper Loto çekiliş sonuçlarını öğrenmek isteyenler 16 Mayıs Perşembe tarihli çekilişine odaklandı. 3 haftadır devreden Süper Loto çekiliş sonuçları 16 Mayıs 2019 günü heyecanla bekleniyordu. Süper Loto çekiliş sonuçlarını öğrenmek için haberimize bakabilirsiniz. İşte detaylar…

3 haftadır devreden ve geçen hafta 6.728.938,96 TL’ye ulaşan Süper Loto’da büyük ikramiyenin daha da yükseleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Zengin olma hayaliyle bir bilet alarak Süper Loto çekilişine dâhil olan Süper Loto talihlileri, Süper Loto çekiliş sonuçlarını araştırıyor. İşte 16 Mayıs Perşembe Süper Loto çekiliş sonuçlarına dair aradıklarınız…

19-05/16/super-loto-sonuclari-ogren.jpg

Süper Loto çekiliş sonuçları (9 Mayıs)

Her hafta Perşembe günleri çekilişi yapılan Süper Loto, geçen hafta yani 9 Mayıs tarihinde 3’ncü kez devretmiş ve 6.728.938,96 TL’lik büyük ikramiye sahibini bulamamıştı. 2, 22, 25, 27, 35 ve 44 doğru rakamlarından 5'ini bilen 62 kişi ise 8 bin 778, 35 TL'nin sahibi olmuştu. 4 bilen 3 bin 438 kişi 172 TL, 3 bilen 69 bin 872 kişi ise 14,25 TL ikramiye kazanmıştı. Bu hafta 8 milyonu geçmesi beklenen Süper Loto çekiliş sonuçları, akşam saatlerinde Milli Piyango İdaresi’nin resmî sitesi üzerinden noter huzurunda gerçekleşiyor. MPİ Süper Loto çekiliş sonuçlarına aşağıda belirttiğimiz linke tıklayarak erişebilirsiniz.

19-05/16/super-loto-sonuclari-ogren-16-mayis-persembee.jpg

Süper Loto çekilişinin özellikleri

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir. İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar. İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür. Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir. Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden alınacak.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN