Bu İpuçlarıyla Her Gün Bir Limon Kullanmak İsteyeceksiniz! İşte Limon Sayesinde Yapılan Güzellik Sırları

Bu İpuçlarıyla Her Gün Bir Limon Kullanmak İsteyeceksiniz! İşte Limon Sayesinde Yapılan Güzellik Sırları

Doğal olarak mutfakta limon kullanıyorsunuz ama limonu bu güzellik hileleri için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Limonlar vitamin ve minerallerle dolu oldukları için sağlığa birçok faydası vardır. Bunları zaten bir bardak suyunuzu tazelemek için kullanıyor olabilirsiniz veya belki de en sevdiğiniz yemekleri pişirirken limon kullanıyorsunuzdur. Ancak limonlar bir güzellik ürünü olarak da kullanılabilir. Bir limon cildinizden saçınıza mucizeler yaratabilir.

haberici-005.jpg

YÜZÜNÜZDEKİ İZLERİ SİLİN

Bir limon, yüzünüzdeki izleri daha az görünür hale getirmeye yardımcı olabilir. İhtiyacın olan tek şey bir limon ve bir pamuk ped. Pamuğa biraz limon suyu koyun ve yara izini birkaç kez silin. Limon suyunu yaranın üzerinde bir süre bekletin ve ardından yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Uzmanlara göre bu sadece yara izlerinin azalmasına ve solmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildin iyileşme sürecine de yardımcı olabilir.

CİLDİ TEMİZLEYİN

Limonlar çok fazla vitamin içerdikleri için cildi arındırıcı bir etkiye sahiptir. Lekelerin ve sivilcelerin kaybolmasına yardımcı olmak için limon suyunu kullanın. Lekelere biraz limon suyu sürün, birkaç dakika bekletin ve ardından soğuk suyla durulayın. Kısa sürede farkı göreceksiniz ve lekeler kaybolacak!

SAÇINIZI HAFİFLETİN

Saçınızda öne çıkanlar için mutlaka kuaföre gitmenize gerek yok. Limonla kendin yapabilirsin! Saçınızın bazı tutamlarını limon suyuna bulayın ve bir saat kadar güneşlenmeye gidin. Limon suyu saçınızın daha hafif olmasına neden olur.

ARTIK KEPEK YOK

Kepek veya sadece kuru bir saç deriniz olduğunda limon kurtarıcınız olabilir. Limon suyu, su, zeytinyağı ve zencefil karışımı yapın. Bu harika kokulu karışımı saç derinize sürün ve saç deriniz kuruyana kadar cildinizin karışımı emmesine izin verin. Ardından, saçınızı biraz şampuanla yıkarsanız, kepek tamamen gitmediyse muhtemelen çok daha az olur.

haberici2-002.jpg

BİR FIRÇALAYIN

Ayaklarınızdaki o kuru noktaları fark ettiniz mi? Devam et! Kendinize bir limon suyu ayak peelingi yapın! Biraz limon suyunu deniz tuzu ile karıştırın ve ayaklarınızı bununla ovun. Deniz tuzunun cildiniz için çok sert olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine her zaman biraz koyu kahverengi şeker kullanabilirsiniz. Ovma, koyu kahverengi şekerle biraz daha yumuşak hale gelir. Bu şekerli limonlu ovma sadece ayaklar için değil, dudaklarınızda da harika.

CİLT, SAÇ VE TIRNAKLAR

Evet, bunu doğru okudunuz. Limon suyu da tırnaklarınız için harika olabilir. Zeytinyağı ve limon suyu karışımı yapın. Parmaklarınızı birkaç gün boyunca günde on beş dakika bu karışımda bekletin. Tırnaklarınız bu tedaviden sertleşecektir. Ayrıca daha doğal bir renk aldıklarını göreceksiniz. Gerçek bir limon taktiği.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN