Back To Top
Yalçın Dümer kimdir? Yalçın Dümer: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Evliliğin 6 ay sürer' dedi, doğru çıktı

Yalçın Dümer kimdir? Yalçın Dümer: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Evliliğin 6 ay sürer' dedi, doğru çıktı

Yalçın Dümer kimdir? Yalçın Dümer: Cumhurbaşkanı Erdoğan \'Evliliğin 6 ay sürer\' dedi, doğru çıktı
- A +

Sanatçı Yalçın Dümer bir televizyon programında yaptığı açıklamada 'Cumhurbaşkanı Erdoğan düğünüme gelmişti. Giderken bana ‘Bu evlilik 6 ay sürer’ demişti. Dediği oldu, evliliğim tam 6 ayda bitti' dedi. Müjde Ar ve Erol Taş gibi isimlerle sinema filmlerinde oyanayan; Çalar Saat, Televole gibi programları Yalçın Dümer kimdir, hangi filmlerde oynadı, kaç yaşındadır? Bir dönem İşte ayrıntılar....

Yalçın Dümer kimdir, nerelidir, hangi filmlerde oynadı? Katıldığı bir televizyon programında uzun zamandır kendisine iş verilmediğini söyleyip isyan eden sinema oyuncusu Dümer, özel hayatına dair de önemli açıklamalar yaptı. İşte o görüşmenin tamamı.

YALÇIN DÜMER KİMDİR? DÜMER: BANA İŞ VERMİYORLAR

Oyuncu Ekrem Dümer’in oğlu olan Yalçın Dümer, 1965 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Konservatuar öğrencisiyken babasından izin giderek Şehir Tiyatrolarına girdi.

1986 yılında yönetmenliğini Başar Sabuncu'nun yaptığı "Asılacak Kadın" adlı sinema filminde Müjde Ar ile birlikte oynadığı rolle tanındı.

19-01/18/5c4175cdc03c0e20c0672f8c.jpg

1994 yılında senaryosunu Emine Şenliklioğlu'nun yazdığı, "Bize Nasıl Kıydınız" adlı sinema filminde Fatma Belgen ile birlikte rol aldı. Sinema, televizyon oyunculuğu ardından, sunuculuk kariyerine adım attı. İlk olarak ''İşte Müzik, İşte Eğlence''adlı programı sundu.

Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte önce ''Çalar Saat'', ardından da ''Sabah Şekerleri'' adlı programları sundular. Yalçın Dümer, daha sonra Kanal D'de "Televole" programını sundu.

1998 yılında "Yaşama Hakkı" adlı sinema filminde Filiz Taçbaş, Erol Taş, Fikret Hakan ile başrolleri paylaştı. İlk evliliğini tiyatro sanatçısı Defne Halman ile yapan Yalçın Dümer, 1993 yılında sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı ile evlendi. 27 Mayıs 1995 tarihinde boşandı. Bu evlilikten Merve, adında bir kızı var. Ağustos 1998 yılında şarkıcı Esra Balamir ile evlendi. İkili, 1999 yılında boşandı.

DÜMER: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜĞÜNÜME KATILDI

Katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Yalçın Dümer'in konuşalarından satır başları şu şekilde;

Benim çektiğim filmleri kim çekti? Yıllardır bana ne diziveriyorlar, ne de film. Benim setimde çalışanlar, şimdi prodüktör oldular. Çok şükür borcum yok, ama bana neden iş vermiyorlar bilmiyorum.

35 yıldır oyuncuyum, ayıptır bu. Geçen çok önemli bir prodüktöre denk geldim Ortaköy’de. ‘Hop! Adam da oldun şoför mü tuttun?’ dedim. ‘Bana bak! Kıvanç Tatlıtuğ benim önümde ceketini ilikliyor’ dedi. Ben de ona haddini bildiren cümleleri sıraladım. Ben Yıldız Kenter’in, Müjdat Gezen’in öğrencisiyim. Konservatuvarlıyım, bu piyasanın çoğu oduncu, yüzde 80’i oyuncu değil.

Belki geçmişte yaptığım bir hata, ama bilmiyorum. Şimdi hata yapan adam ertesi gün yine sette. Ne sabıkam var, ne bir şeyim. Hatamı yaptım, bunu kabul ettim. Özrümü de diledim. İnsanlar hata yapabilir, ben kimseyi yargılamam. Ama ayıptır. Konuşmasını bilmeyen insanlar rol alıyorlar. Bir güzel kız bul, yakışıklı adam, etrafına da tiyatrocuları doldur, olay bitti. Bugün başrol oynayan adam kendini imparator sanıyor. Bugünün yarını da var bunu unutmayın. Bizim filmlerimizde duygu vardı, samimiyet vardı.

Bana neden rol vermiyorlar biliyor musunuz? Bizi görünce utanıyor prodüktörler. Bizi görünce geçmişlerini hatırlıyorlar. Sanıyorlar ki biz onları görünce ‘bu eskiden çaycıydı, şofördü’ diyeceğiz, ama ben onlara 'helal olsun' derim. Sonuçta bu seviyelere gelmişler.

"EVLİLİĞİM 6 AYDA BİTTİ"

Esra Balamir ile evliliğim Galatasaray Adası’nda oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanda gelmişti, o zaman belediye başkanıydı. Ben uğurladım. ‘Başkanım çok teşekkür ederim’ dedim. Giderken bana ‘Bu evlilik 6 ay sürer’ demişti. Dediği oldu, evliliğim tam 6 ayda bitti. (Gülüyor) Sonra Fenerbahçe maçına gittik Cumhurbaşkanımızla, orada bana ‘Gördün mü dediğim nasıl çıktı’ dedi. Kısa evliliğimi saymazsak 4 kez evlendim. Hayatım boyunca nafakaya çalıştım. Yeni kurtuldum, bitti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN