Back To Top
Yusuf Öztürk'ün 'Şizofrenik Haller' kitabı çıktı: 59 cinayet işleyen yeni nesil seri katil...

Yusuf Öztürk'ün 'Şizofrenik Haller' kitabı çıktı: 59 cinayet işleyen yeni nesil seri katil...

Yusuf Öztürk\'ün \'Şizofrenik Haller\' kitabı çıktı: 59 cinayet işleyen yeni nesil seri katil...
- A +

Yusuf Öztürk'ün 'Şizofrenik Haller' adlı romanında, 10 yaşında uğradığı taciz sonrası 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katilin yaşadıkları okura ulaşıyor.

Birçok ünlü ismin menajerliğini üstlenen Yusuf Öztürk, 'Şizofrenik Haller' adlı ilk romanını beğeniye sundu. Daha önce iki şiir kitabında şiirleri yayımlanan Öztürk, yıllardır hayali olan roman yazarlığına adım atmanın mutluluğunu yaşıyor.

ÜÇLEME GELİYOR

Öztürk’ün hazırlıklarını uzun süredir yaptığı kitapta 10 yaşında uğradığı tacizin ardından 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katilin yaşadıkları anlatılıyor: Ne yapacağı kestirilemeyen seri cinayetler ustasının şeytani fikir deryasında kulaç atmaya başlayabilirsiniz artık... Öztürk yeni bir üslupla, “yeni nesil” bir seri katil tiplemesiyle, Şizofrenik Haller üçlemesinin ilk kitabı ile karşınızda!

KİTAPTAN TADIMLIK...

“Öldürdüm onu” dedi. “Kimi?” dedim. “O işte, peşimi bırakmayan adamı” dedi. “Peki, nerde?” diye sordum. “Yukarıda, yatak odasında” dedi soğukkanlı bir şekilde. Hızlıca üst kata çıktım. Baktım yok. Bütün odaları dolaştım, indim aşağıya. “Bulamadın mı? Gömdüm onu…” dedi. Korku filmi sahnesini andıracak bir olaydı yaşadıklarım. Ama mezar benim çocukluğumun en büyük yarasıdır. Bir o kadar da cesaretlendirir beni. Çünkü annem ve babam bana hayvan katili gözüyle bakmasaydı, onlarla kalacak ve buralara hiç gelmeyecektim.

YUSUF ÖZTÜRK KİMDİR?

1977 yılında Ankara'da doğan Yusuf Öztürk, 1996'da Hollanda'ya yerleşti. 2001-2015 yılları arasında medya sektöründe çalıştı, köşe yazarlığı, gazetecilik, radyo programcılığı yaptı. 2015 yılında Türkiye’ye döndü, sanatçı danışmanlığı ve sanatçı menajerliği yapmaya başladı. Halen sanatçı menajerliği yapan Öztürk’ün şair ve yazarların eserlerine topluca yer veren Şiir Antolojisi 1 ve Şiir Antolojisi 2 adlı iki ayrı kitapta şiirleri yayımlandı. ‘Şizofrenik Haller’ Öztürk'ün 25 yıldır beklettiği-demlediği hayallerinin ürünü bir roman ve üçlemenin ilk kitabı. Öztürk, bekâr ve iki erkek evlada sahip.

19-05/14/izofrenik-haller.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN