Zeka testi bulmaca: 7 saniye içinde 'O' harfini bulabilir misin? Sadece dahiler gizli harfi hemen buluyor!

Zeka testi bulmaca: 7 saniye içinde 'O' harfini bulabilir misin? Sadece dahiler gizli harfi hemen buluyor!

Zeka: Hiç bilişsel becerilerinizi kontrol ettiniz mi? Hayır mı? O zaman gruptaki tek harfi 7 saniye içinde bulma şansınız var. Beyninizin keskinliğini ve kendiliğindenliğini test etmek için bu durumdan en iyi şekilde yararlanın. Acele et!

Bu ilginç zeka oyunu testi ile hafta sonuna eğlenceli bir giriş yapalım. Zeka Oyunları, sonunda matematiksel bir denklem değil, yaratıcılık gerektiren bulmacalardır. Özellikle görüntü bilmeceleri beyin hücreleri arasındaki bağlantıları güçlendirir, zihinsel hızı artırır ve kısa süreli belleği geliştirmenin etkili bir yoludur. Yeterli kelime, şimdi harekete geçin, bu gruptaki tek harfi bulun. Zamanlayıcı Açık!

kapak.jpg

BU HARF GRUBUNDAKİ TUHAF OLANI BULABİLİR MİSİN?

Zeka Oyunları alışılmadık bir düşünme biçimi gerektirir, ancak bazen mükemmel bir nicel yaklaşımı da içerir. Yukarıdaki resmin aksine, harf grubundaki garip olanı bulmalısınız. Cevap hemen önünüzde olsa da, geleneksel zihniyet bir yanılsama yaratıyor.

Evet, adından da anlaşılacağı gibi zor olacak, zeka oyunu. Ancak iki kez denemeden önce bir cevap aramayın.

ZEKA TESTİ CEVABINI MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

Bir zeka oyunu aslında mantık kullanılarak çözülen bir düşünme bulmacasıdır. Böylece her girişimde düşünme ve karar verme becerilerinizi geliştireceksiniz. Beyin oyunu, yeni çözümler bulmaya ve kritik sezgisel gücü artırmaya yardımcı olacak.

Buradaki kullanıcılar için amaç, D harfi grubundaki farklı olanı bulmaktır. Ancak, bu zeka oyununun en zor yanı, benzer harflerin ve renklerin kullanılmasıdır.

Resimdeki harfler sütunlara ve gruplara ayrılmıştır. Yani sayarsak toplam 8 satır ve 14 sütun var. Ve şimdi görüntüdeki tek harfi bulmak için tüm satırlara ve sütunlara hızlıca göz atabilirsiniz.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Eğer fakrlı olan harfi başarılı bir şekilde tespit ettiyseniz tebrikler. Fakat hala cevabı bulmakta zorlanıyorsanız işte cevap. Resimde biri tek olmak üzere toplam 72 harf var. 6. satıra ve 2. sütuna ilerleyin, burada tek olanı bulacaksınız. Alfabetik harfler arasına yerleştirilmiş farklı tek bir harf.

Tek olanın doğru yerleşimini öğrenmek için aşağıdaki resme bir göz atın.

1-006.jpg

Zevk aldın mı? Bu zeka oyunu, gözlem yeteneğinizin basit bir kontrolünü gerektiriyordu. Bilişsel ve problem çözme becerilerinizi ve hafıza keskinliğinizi geliştirmek için bunlardan daha fazlasını denemeye devam edin. Ayrıca, bu resimsel bilmecelerin tadını çıkarmak için takipte kalın.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN