01.04.2020  13:09
SON GÜNCELLEME: 
02.04.2020  11:44

Hollandalı Türkler ülkedeki sağlık personeline Kur'an'dan ayetle teşekkür etti

Hollanda'da yaşayan Türkler bir hastanenin karşısındaki otobüs durağının reklam tabelasında Kur'an-ı Kerim'den ayete yer vererek koronavirüsle savaşan sağlık personeline teşekkür etti.

+
-

Amersfoort Rahman Camisi yöneticileri, başkent Amsterdam'ın 45 kilometre güneydoğusunda yer alan Meander Hastanesi'nde çalışan sağlık personeline teşekkür etmek için afiş hazırladı.

Hastanenin karşısındaki otobüs durağına İngilizce ve Hollandaca yazılı afişte, Kur'an-ı Kerim'den "Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur." ayeti yer aldı. Ayrıca afişte "Teşekkürler sağlık personeli" ifadeleri kullanıldı.

Rahman Camisi Başkanı Ramazan Yıldız yaptığı açıklamada, "Sağlık personelleri koronavirüsten dolayı insanların sağlığı için çok zahmet çekiyor ve zaman zaman uykusuz kalıyorlar. Biz de bunun için kendilerine nasıl teşekkür edebiliriz diye düşündük ve hastanenin karşısındaki otobüs durağına İngilizce ve Hollandaca durumla bağlantılı bir ayetin asılmasına karar verdik. İnanç farkı gözetmeksizin onlara Kur'an-ı Kerim'in 5'inci suresinin 32'inci ayeti ile teşekkür ederek onları motive etmeye çalıştık. diye konuştu.

Yıldız, asılan panoya bilerek kim tarafından yapıldığını belirtmemek için logo ve isim kullanmadıklarına dikkat çekerek, "Maksadımız kendimizin değil Allah’ın ayetinin öne çıkmasıdır. Biz bunu sadece Allah rızası için yaptık." diye konuştu.

DİĞER HABERLER
Çarpıcı kareler
Kiliselerin ibadete açılması için görüşüyoruz 
Keşke belediye başkanlığı yapsa
Türk kara sularına itilen 60 sığınmacı kurtarıldı
Mahrem imam ne demek bilmiyorum
Kanunla engellemek imkansız
Boğaz'da fetih şöleni