26.02.2020  15:44

İBB önünde toplanan kadınlardan 8 Mart'ta ücretsiz ulaşım talebi

Bir grup kadın 8 Mart'ta İstanbul'da kadınlara ulaşımın ücretsiz olması talebiyle İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde toplandı. Daha önce dilekçe verdiklerini söyleyen grup, cevap alamadıklarını iddia etti.

+
-

İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde toplanan bir grup kadın 8 Mart Dünya Kadınlar gününde ücretsiz ulaşım talebinde bulundu. Burada basın açıklaması yapan gruptakiler daha önceden dilekçe verdiklerini ancak dilekçelerine yanıt verilmediğini söyledi

"8 MART'TA KADINLARA ULAŞIM ÜCRETSİZ OLSUN"

Geçtiğimiz hafta İBB önünde toplanan kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınlara ulaşımın ücretsiz olmasıyla ilgili basın açıklaması yapmıştı. Açıklamanın ardından kadınlar hazırladıkları dilekçeyi İBB'ye teslim etmişti. Taleplerine cevap gelmediğini belirten kadınlar yeniden İBB önünde toplandı. Grup adına yapılan basın açıklamasında, 8 Mart'ta kadınlara ulaşımın ücretsiz olmasıyla ilgili dilekçe verdikleri ancak dilekçelerine yanıt gelmediği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: 

"MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"

"Bunun talebimizin reddedildiği anlamına mı geldiğini İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruyoruz. Diyoruz ki sahte sözlerle 8 Mart'ı mı kutlayacaksınız yoksa kadınların talebini yerine mi getireceksiniz? Biz kadınların talebi net. Özgür ve cinsiyetsiz yaşam alanları istiyoruz. Bunun için bir kez daha İBB'ye sesleniyoruz. Ücretsiz ulaşım ve kadınlardan yana şehir istiyoruz. Tüm taleplerimiz karşılanana kadar mücadeleye devam edeceğiz"

İSTANBUL/DHA

DİĞER HABERLER
İstinat duvarı arabanın üstüne çöktü
Çavuşoğlu'ndan, Solana'ya geçmiş olsun telefonu
İmamoğlu’ndan sosyal yardım açıklaması
'Veli kuşağı' başlıyor
58.5 dolarlık kesinti şoku
'Lütfen korkmayın ve cesur olun'
Burhan amca hastaneye kaldırıldı