28.02.2020  20:55

İETT, sefer saatlerini gece vapurlarına entegre etti

İBB'nin gece vapuru uygulamasına başlamasının ardından İETT de seferlerini gece vapurlarına entegre etti. Bunun yanında İstanbul'un iki yakası için de yeni birer hat açıldı.

+
-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları vapurlarının, cuma ve cumartesi geceleri 4 iskeleden iki yaka arasında yolcu taşıyacağını bildirdi. 

İBB'den yapılan açıklamada, deniz ulaşımında cuma ve cumartesi geceleri 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti verilmesi kararının ardından, İBB'nin bağlı kuruluşlarından İETT'nin de harekete geçtiği ve gece çalışan mevcut hatlarının saatlerini deniz hatlarıyla entegre hale getirdiği kaydedildi.

YENİ HATLAR AÇILDI

Ayrıca her iki yakada sabaha kadar çalışacak birer yeni hat açıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Avrupa Yakası'nda çalışan 40 (Rumelifeneri / Garipçe-Taksim) ve 25G (Sarıyer-Taksim) hatlarının mevcut seferlerine ilave olarak yeni açılan 30G (Beşiktaş-Taksim-Karaköy-Eminönü) numaralı hatta da gece seferleri düzenleyecek. Anadolu Yakası'nda ise deniz hatlarına entegre olarak çalışan 15F (Beykoz-Kadıköy), 11ÜS (Sultanbeyli-Üsküdar), 130A (Deniz Harp Okulu-Kadıköy), 17 (Pendik-Kadıköy), 19S (Yenidoğan / Sarıgazi-Kadıköy) hatlarının mevcut saatlerine ilave olarak, 12A (Üsküdar-Kadıköy) numaralı hat da sabaha kadar İstanbullulara hizmet verecek."

İSTANBUL/AA

DİĞER HABERLER
Yıkanmalı ve kefenlenmeli
Hayat kurtaran sefer
'İçim yanıyor, dışım donuyordu'
İki ülke beraber yönetiyor
Devlet, elindeki bütün cephaneyi acilen kullanmalı
Müdür yardımcısı görevden alındı
Kadın polisin zor anları