23.02.2020  13:54

İran'da 4,5 şiddetinde bir deprem daha oldu

İran'ın Hoy şehrinde sabah meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye-İran sınırında 4,5 şiddetinde bir deprem daha oldu.

+
-

İran'ın Hoy şehri yakınlarında sabah saat 08.53'te 5,9 büyüklüğünde meydan gelen depremin ardından bir korkutan deprem haberi daha geldi. Saat 12:48 sularında meydana gelen depremin büyüklüğü 4,5 olarak açıklandı. 

İran'ın Türkiye sınırına yakın bölgede meydana gelen ve Van'da da hissedilen depremlerin ardından, AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca, (AFAD), vatandaşların hasarlı yapılara girmemeleri uyarısı yapıldı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, İran'ın Hoy şehri yakınlarında Türkiye sınırına yakın bölgede saat 08.53'te 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Depremin Türkiye sınırına yakın olması sebebiyle Van'ın Başkale ve Saray ilçelerinde de hissedildiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"HASARLI YAPILARA GİRMEYİN"

"AFAD'dan 13 arama kurtarma ekibi ile Başkale ilçe jandarma, 112 acil ve UMKE ekipleri olay bölgesine sevk edilmiştir. Van il AFAD lojistik depodan ilk etapta 144 adet aile tipi çadır olay bölgesine gönderilmiştir. Türk Kızılay ekipleri olay bölgesine sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın, Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır" denildi. Açıklamada ayrıca, bölgedeki gelişmelerin takip edildiği kaydedildi.

DİĞER HABERLER
Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza yazın
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
Sosyal yardım bütçesini iki katına çıkardı
67 personelde koronavirüs çıktı
İkinci bilim kuruluna Okyay da davet edildi
EBA şifresi almak çok kolay
Bursluluk sınavına tek dönem müfredatı