27.02.2020  13:46
KAYNAK: 
TAHRAN/AA

İran'da ölü sayısı saatler geçtikçe katlanıyor, 4 kişi daha can verdi

Son dakika haberi... İran'da ölü sayısı saatler geçtikçe katlanıyor, 4 kişi daha can verdi. İran Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bugüne kadar vatandaşlarımızdan 26'sı hayatını kaybetti. Vaka sayısı 245'e çıktı" ifadeleri kullanıldı.

+
-

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 4 kişi daha hayatını kaybetti.

VAKA SAYISI 245'E ÇIKTI

Fars Haber Ajansına göre, İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, ülkedeki koronavirüs vakalarıyla ilgili "Bugüne kadar vatandaşlarımızdan 26'sı hayatını kaybetti. Vaka sayısı 245'e çıktı" bilgisini verdi.  

"KORONAVİRÜSÜ YENECEĞİZ"

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur da koronavirüse yakalandığı duyurdu.

Aynı zamanda Kum Milletvekilli olan Zünnur, yayınladığı video kaydında yapılan testlerinin pozitif çıktığını ve karantina altında olduğunu ifade etti.

Zünnur, virüsün yayılmakta olduğunu ancak endişe edilmemesi gerektiğini vurgulayarak koronavirüsü yeneceklerini kaydetti. 

NE OLMUŞTU?

İran resmi haber ajansı IRNA, bu sabah, ülke genelinde koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısını 22, vaka sayısını ise 141 olarak duyurmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dün yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakalarının İran, İtalya ve Güney Kore'de "ani" artışından "derin endişe" duyduklarını belirtmişti.

DİĞER HABERLER
67 personelde koronavirüs çıktı
İkinci bilim kuruluna Okyay da davet edildi
EBA şifresi almak çok kolay
Bursluluk sınavına tek dönem müfredatı
İmamoğlu’ndan sosyal yardım açıklaması
İstinat duvarı arabanın üstüne çöktü
Çavuşoğlu'ndan, Solana'ya geçmiş olsun telefonu