İSG sınavı saat kaçta başlayacak kaçta bitecek? İşte sınav giriş yerleri

7 Kasım 2020 Pazar günü belirli merkezlerde yapılacak İSG sınav saati, ÖSYM tarafından paylaşıldı. Günler öncesinden yayınlanan İSG sınav giriş belgelerine, ÖSYM’nin resmî internet sites üzerinden erişilebiliyor.

İSG sınavı saat kaçta başlayacak kaçta bitecek? İşte sınav giriş yerleri

İstanbul, Ankara, İzmir dâhil pek çok ilde yapılacak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve Güvenliği Uzmanlığı (2020-İSG) sınavı için yapılan uyarıda, adayların saat 10:00’dan sonra sınav merkezlerine alınmayacağı belirtildi. Adaylar, İSG sınavına sınav giriş belgesi ve T.C. Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanı ile girebilecek. 

İSG SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, KAÇTA BİTECEK?

7 Kasım 2020’de Ankara, Adana, Bursa, Antalya, Erzurum, Diyarbakır, Gaziantep, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Konya, Kayseri, Samsun, Malatya, Trabzon, Sivas ve Van’da yapılacak 2020 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2020-İSG) saat 10.15’te başlayıp, 75 dakika sürecektir. Adayların, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı belirtildi. Toplamda 1 saat 15 dakika sürecek olan sınav, saat 11:30’da bitecek.

İSG SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR? 

7 Kasım 2020’de yapılacak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve Güvenliği Uzmanlığı (2020-İSG) sınavına gireceklerin, sınava girecekleri bina/salonların bilgileri erişime açıldı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr resmî internet sayfasından 28 Ekim 2020’de saat 10.00 itibarıyla T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. 

ÖSYM İSG SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

SINAVIN UYGULANMASI 

Güvenlik kontrolleri ve kimlikle sınav salonlarına giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi adına sınava gireceklerin, sınav saatinden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları gerektiği vurgulandı. Adayların, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başlamasının ardından sınav salonlarına alınmayacağı kaydedilirken, sınava gireceklerin yüzünün, kimlik tespitini sağlayacak şekilde açık olması gerektiği belirtildi.

Adaylar, sınav salonuna, nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgeleri veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportları salon sınav görevlilerince kontrol edilerek alınacaktır (KKTC Kimlik Kartı, Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce verilen ‘Geçici Kimlik Belgesi’de geçerli olacaktır.), sıra numaralarının yer aldığı yerlere oturacaklardır. Yerine oturan aday Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı ya da geçerlilik süresi tamamlanmamış pasaportunu sırasının üzerine koyacaktır. Salondaki görevliler adayların kimlik kontrollerini yapılmasının ardından Sınava Giriş Belgelerini toplayacak.

Gerekli kimlik kontrolleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okuyacak; üzerinde adayın fotoğrafı, T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı ve soyadı bulunan cevap kâğıtları (Her aday, sınavda kendi fotoğrafının ve kendi kimlik bilgilerinin bulunduğu, kendisine ait cevap kâğıdını kullanmak zorundadır. Başka bir adaya ait cevap kâğıdını kullanan adayın sınavı geçersiz sayılır.) ile içinde iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete bulunan kutuların dağıtılmasını sağlayacaktır.

Cevap kâğıtlarındaki gerekli yerler adaylarca doldurulduktan sonra soru kitapçıkları dağıtılacaktır. Adaylar, kendilerine verilen soru kitapçıklarında yer alan sayfaların baskısını hızlıca kontrol ettikten sonra, kitapçığın kapağı üzerindeki T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı, soyadı, salon no. ile sıra no. bilgilerini dolduracaklar ve soru kitapçık numarasını cevap kâğıdında "Soru Kitapçık Numarası" alanına yazıp kodlayacaklardır. Bu işlemin doğru ve eksiksiz olarak yapıldığı, hem soru kitapçığının hem de cevap kâğıdının ilgili alanında yine aday tarafından onaylanacaktır. Cevap kâğıdı üzerine soru kitapçık numarasının doğru ve eksiksiz kodlanmasından sınav görevlileri değil adayın kendisi sorumludur.

Bu işlemler tamamlanınca salon görevlileri, adayın soru kitapçığı üzerinde yer alan soru kitapçığı karekod etiketini, salon aday yoklama listesinde bu soru kitapçığını kullanan adayın adının yer aldığı bölüme yapıştıracaklardır.

Sınava giren adayların, kendilerine verilen soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarını kontrol edip kendi durumlarına ve Sınava Giriş Belgelerindeki bilgilere uygun sınav evrakı olduğundan emin olmaları aksi takdirde salon başkanını bilgilendirmeleri zorunludur. Gerekli incelemeyi yapmadan soru kitapçığını ve cevap kâğıdını kabul ederek sınava devam eden adayların, sınav evrakının yanlışlığından oluşacak sorunların tüm sorumluluğu kendilerine aittir.

Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra adayların, sınav süresi tamamlanmadan sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday, bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınav süresi tamamlanıncaya kadar sınav binasında bekletilecektir. Sınav süresi tamamlanmadan sınav binasından ayrılan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.
 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN