Back To Top
‘Isparta’da günlük yevmiye işçileri beklerken artık üşümeyecek, ıslanmayacak’

‘Isparta’da günlük yevmiye işçileri beklerken artık üşümeyecek, ıslanmayacak’

‘Isparta’da günlük yevmiye işçileri beklerken artık üşümeyecek, ıslanmayacak’
- A +

Isparta’da uzun yıllardır Ulu Camii arkasındaki park alanında sabahın erken saatlerinde gelerek, günlük yevmiye işi yapan beden işçilerine Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından kapalı bekleme alanı yapıldı

Yıllardır soğuk ve sıcak havaya aldırmadan sabahın erken saatlerinden itibaren, inşaat, taşıma, bakım ve onarım gibi beden işleri için açık park alanında bekleyen serbest işçiler, artık bundan sonra kendileri için inşa edilen alanda bekleyerek soğuk havada üşemeyecek, sıcak havada da güneşe maruz kalarak hasta olma tehlikesinden de kurtulacak.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediye başkanlığına gelmeden önce kalbinden geçirdiği ve göreve geldikten sonra yerine getirilen bu hizmet dolayısıyla mutluluk duyduğunu ifade etti.

"Küçük bir şey gibi görünüyor ama bunun önemli bir hizmet”

Belediye Başkanı Başdeğirmen, yapılan kapalı alanı ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Aslında baktığımız zaman küçük bir şey gibi görünüyor ama bunun önemli bir hizmet olduğuna inanıyorum. Bu memleketin bir vatandaşı olarak, yıllardır buradan geçeriz, bu vatandaşlarımız - arkadaşlarımız, her sabah erken saatlerde burada iş beklerler. Burada günlük yevmiyeli işlere giderler. Ancak, tabii ki yağmur yağdığı zaman açıktalar, güneş olduğu zaman güneşin altındalar, hele bir de kar yağıp don olduğunda burada çok daha zor durumdalardı. Yıllardır ben bunu burada görüyordum. Allah nasip etti, bize bu görevleri verdi, Isparta’nın belediye başkanı olduk. Önceden beri, böyle bir şey olursa, ben de bu arkadaşlarımıza yardımcı olurum diyerek kalbimden geçirdiğim bir olayı da yerine getirmiş oldum” dedi.

“Burası olmasaydı, bu arkadaşlarımız saatlerce dışarıda beklemek zorundaydı”

“Buradaki arkadaşlarımız evlerine ekmek götürmek için, karda kışta, soğukta sıcakta bekleyerek iş alıyorlar ve bir günlük yevmiye ile kazançlarını sağlamaya çalışıyorlar” diyen Belediye Başkanı Başdeğirmen, “Onların, artık burada rahat bir şekilde işlerini beklemeleri bizleri mutlu etti. Bugün dışarda çok soğuk bir hava var. Dışarıda durulacak gibi değil, 10 dakika dahi dışarıda duramazsınız. Burası olmasaydı, bu arkadaşlarımız saatlerce dışarıda beklemek zorundaydı. Biz, buraya güzel oturma yerleri ve aydınlatma çalışması yaptık. Buraya bir kalorifer koyduk, yandaki esnafımız bu kalorifer giderini kendisinin karşılamak istediğini beyan etti. Biz de oradan buraya bir tesisat çektik, şimdi burası sıcacık. Buradaki vatandaşlarımız mutlu olunca bizler de mutlu olduk. Sağ olsun, buradaki arkadaşlar da bu hizmeti takdir ettiler. Hepsine, Allah’tan bol kazançlı, hayırlı işler ve yevmiyeler diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Soğukta bekliyorduk, üşüyorduk, ıslanıyorduk"

Kendileri için belediye tarafından yapılan kapalı bekleme alanı dolayısıyla mutluluk duyduklarını ifade eden beden işçileri ise Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e duyarlılığı ve hassasiyeti dolayısıyla teşekkür ettiler.

Görüşlerini dile getiren beden işçileri, “Bu hizmetiniz için Allah razı olsun. Soğukta bekliyorduk, üşüyorduk, ıslanıyorduk. Şu an da güzel bir ortama kavuştuk” dediler.

ISPARTA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN