23.02.2020  12:54
KAYNAK: 
GAZZE/AA

İsrail askerleri, şehit ettikleri Filistinlinin naaşını buldozerle parçalayıp yerde sürükledi

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. 'Bitsin artık bu zulüm' dedirten görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını önce kepçe ile almak istiyor ancak cesedi parçalıyor, daha sonra da parçalanmış cesedi sürükleyerek bölgeden uzaklaşıyor.

+
-

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm büyük tepkiye neden oldu. 

Sosyal medyada yer alan görüntülere, İsrail askerlerinin bu sabah Gazze sınırı yakınında şehit ettiği ve kimliği henüz bilinmeyen kişinin naaşını bir grup Filistinlinin almaya çalıştığı anlar yansıyor. 

NAAŞI ALMAYA ÇALIŞANLARA ATEŞ AÇTILAR

Bölgeye gelen İsrail ordusuna ait buldozer, şehidin naaşını almaya çalışan Filistinlilere engel olmaya çalışıyor. 

Buna rağmen Filistinlilerin şehidin naaşını alarak bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı sırada silah sesleri duyuluyor.  Naaşı almaya çalışanlara ateş açan İsrail askerlerinin bacağından vurduğu bir Filistinli yere düşüyor. 

Ateş açılmasının ardından Filistinliler şehidin naaşını bırakmak zorunda kalıyor. 

CANSIZ BEDENE BİLE ZULÜM YAPTILAR!

Grubu takip eden İsrail buldozeri şehidin cesedini almaya çalışırken korkunç görüntüler ortaya çıkıyor. 

Buldozeri kullanan kişi, Filistinli şehidin naaşını önce kepçeye almak istiyor ancak cesedi parçalıyor, daha sonra da parçalanmış cesedi sürükleyerek bölgeden uzaklaşıyor. 

NE OLMUŞTU?

İsrail askerlerinin Gazze'nin Abasan beldesinin doğusundaki sınır telleri yakınında bulunan 2 Filistinliye ateş açması sonucu bir kişi şehit olmuş, bir kişi de yaralanmıştı. 

Askerler daha sonra, şehit olan ve yaralanan kişileri almak isteyen Filistinlilere de ateş açarak iki kişiyi ayağından yaralamıştı. 

İsrail ordusu 'patlayıcı madde yerleştirmek' için sınıra yaklaştığını iddia ettiği 2 kişiye ateş açıldığını duyurmuştu. 

 

DİĞER HABERLER
Daha ne yapmak gerek!
Tüm görüşler ertelendi
Peş peşe koronavirüs soruşturmaları
Kritik toplantı sona erdi
Demircan koronavirüs belirtilerini açıkladı
Huzurevindeki yaşlılar için önemli adım
Rize Valiliğinden karantina açıklaması