05.04.2020  09:21
SON GÜNCELLEME: 
05.04.2020  14:13
KAYNAK: 
ANKARA/AA

İstanbul dahil birçok il için kritik uyarılar: Sağanak ve fırtına geliyor!

Meteoroloji, İstanbul dahil birçok il için kritik uyarılar bulundu, buna göre Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve Ege Bölgesi'nde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor. Çok bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul'da da öğleden sonra kuvvetli yağmur öngörülüyor.

+
-

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul'un Avrupa Yakası, Balıkesir'in kuzey kesimleri ve Ege Bölgesi'nde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ve Doğu Anadolu (Malatya hariç) ile Kırşehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ KESİMLERDE SICAKLIKLAR ARTIYOR

Yağışların, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul'un Avrupa Yakası ile Balıkesir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli, Güney ve İç Ege'de yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2-5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’de güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA ÖĞLEDEN SONRA DİKKAT!

İstanbul'da öğleden sonra kuvvetli yağmur bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede sıcaklıkların mevsim normalleri civarında olması öngörülüyor.

Bölge genelinde çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak tahmin edilirken yağışların Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile öğleden itibaren İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zamanla etkisini artırarak fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde eseceği bölgede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

DOĞU ANADOLU İÇİN SAĞANAK UYARISI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu olacak.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyli yönlerinden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

BÖLGEDE SICAKLIKLAR

Gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli'de 5, Iğdır'da 3, Erzincan'da 0, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 5, Ardahan'da 4, Ağrı ve Erzurum'da 2 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Iğdır'da 19, Tunceli ve Erzincan'da 16, Ağrı'da 13, Erzurum'da 12, Kars ve Ardahan'da 11 derece olması bekleniyor.

DİĞER HABERLER
Her 4 saatte bir ateşleri ölçülecek
İşte haftalık haritalı hava durumu tahminleri
Kurslar 1 Haziran'da açılıyor
Özdil kendi villasını kendisi yıkacak
Bahçeli'den 'İstanbul'un Fethi' paylaşımı
2 terörist daha etkisiz hale getirildi
'Çav bella' soruşturmasında CHP'li isme tahliye