08.02.2020  09:26

Metin Şahin: "Gerçek kahramanlar maske takar"

Yaklaşık 6 ay önce kan kanseri (lösemi) tanısı konulan tekvandocu Mehmet Kerem Pekel, doktorundan aldığı özel izinle hastaneden gelerek tatamiye çıktı

+
-
Minik sporcunun gösterisi sırasında duygusal anlar yaşandı.

Katıldığı bir müsabakadan sonra lösemi teşhisi konulan Türkiye ikincisi 11 yaşındaki Mehmet Kerem Pekel için yoğun bir tedavi süreci başladı. Küçük yaşlardan beri tekvando ilgilenen Pekel, adeta bu sporla yatıp kalkıyordu. Hastalığı nedeniyle salonlardan uzak kalan genç sporcu, 7. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın İstanbul’da yapıldığını öğrendi. Ailesi ve antrenörleri vasıtasıyla Türkiye Tekvando Federasyonu’na bu turnuvaya katılmak istediğini ileten minik şampiyon için Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, uluslararası federasyon yetkilileriyle iletişime geçerek gerekli izinleri aldı.

Doktorundan da özel izin alarak salona gelen Mehmet Kerem Pekel, 1 dakikalık özel bir gösteri yaptı. Seyirciler ve sporcu ağabeyleri, ablaları önünde tatamiye maskesiyle çıkan Pekel, büyük alkış aldı. Mehmet Kerem Pekel’in gösterisi sırasında duygusal anlar yaşandı. Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, minik şampiyon için özel bir madalya seremonisi düzenletti ve Mehmet Kerem Pekel’e altın madalyasını taktı. Minik tekvando alkışlar arasında kürsüden indi ve hızlı bir şekilde tedavisine dönmek için ailesiyle birlikte hastaneye geri döndü.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Mehmet Kerem, sportif geleceği parlak bir sporcuydu. Şu an hastalığıyla mücadele ediyor. Daha önce rakiplerini yendiği gibi şimdi de bu zorlu hastalığı yeneceğine ve aramıza döneceğine yürekten inanıyorum. Bu süreçte her zaman sporcumuzun yanında olacağız. Spor yapmanın pozitif etkisiyle bu süreci hızlı bir şekilde atlatacağına inanıyoruz. O spor sevgisi ve cesaretiyle burada herkes için bir ilham kaynağı oldu. Mehmet Kerem Pekel gerçek bir kahraman ve gerçek kahramanlar maske takar” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL/İHA


(FOTOĞRAF)


GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
Akhisar'da 4,8'lik deprem
İran sallandı Van yıkıldı
Çözüm Türkiye'den çıkabilir
İstanbul’da güpegündüz bina kapısı çalındı
Samsun belediyesinden Berna Laçin'e veto
İstifa bilmecesi
Özür dile Aleksey