11.02.2020  11:40

SANKON’dan Litvanya Büyükelçiliği’ne ziyaret

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaretle etti

+
-

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga tarafından kabul edildi. Ferudun Cevahiroğlu ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye ile Litvanya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değindi. İki ülke arasındaki ticari hacmi genişletmek için çalıştıklarını ifade eden Cevahiroğlu, "SANKON yönetim kurulu ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Litvanya, her zaman Türkiye’nin yanında olmuştur. Önümüzdeki yıl, iki ülke arasında ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla Litvanya’ya bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

Büyükelçi Audrius Brüzga ise, SANKON’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti diye getirirek, "Türkiye ile Litvanya ilişkileri çok eski tarihlere dayanmaktadır. İlişkilerimiz, en üst seviyelerdedir” dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde SANKON yönetim kurulu da hazır bulundu.

İSTANBUL/İHA


DİĞER HABERLER
HDP'li başkana terör gözaltısı
Evlada son sarılış...
Elazığ'da 4.6 büyüklüğünde deprem
Hatay çalıntı kent
Köpeğiyle sınıra geldi
Acı haberle yıkıldı
"Biz gelince şehitler tepesi boş kalacak"