11.02.2020  07:17

Tuvaldeki şiirin ressamı Devrim Erbil sergisi Küçükçekmece’de

Küçükçekmece Belediyesi, Türk çağdaş resim sanatına damga vurmuş, dünyaca ünlü usta ressam Devrim Erbil’in son dönem çalışmalarını sanatseverlerle buluşturuyor

+
-

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanat hayatında 60 yılı geride bırakan edebiyatçıların ‘Resmin Şairi’ olarak nitelediği Devrim Erbil, baskı tekniklerinin anlatıldığı özel bir sergi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Türk resminin yaşayan en önemli isimlerinden Devrim Erbil, sanatçı oğlu Evrim Erbil ile uzun zamandır üzerinde birlikte çalıştıkları yeni baskı tekniklerinden örnekleri de bu sergide beğeniye sunacak. Sanatçının ilk dönem çalışmalarına, son yıllarda üretmiş olduğu serigrafi, dijital, metal gibi farklı baskı örnekleri de eşlik edecek. 14 Şubat 2020 Cuma günü saat 18.00’de SKSM’de kapılarını aralayacak olan sergi, 15 Mart 2020 Pazar gününe dek ziyarete açık kalacak.

İSTANBUL/İHAGÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
İşçisini döverek öldürdü
Kadıköy'de minibüs terörü
Kuzey Ege'de yeni iptaller
Feribot karaya oturdu
Yeni umre kaydı alınmayacak
Robin Hood İzmir'de ortaya çıktı
Bıraktığı miras omuzlarımızda