28.03.2020  18:23
SON GÜNCELLEME: 
28.03.2020  18:25
KAYNAK: 
KARAR

İstanbul'daki otogarlarda otobüs giriş-çıkışlarına izin verilmiyor

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi uyarınca İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı ve Harem Otogarı'nda saat 17.00 itibariyle otobüs giriş çıkışları yasaklandı.

+
-

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında aldığı karar uyarınca, saat 17.00 itibarıyla Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda ve Üsküdar'daki Harem Otogarı'nda otobüs giriş çıkışları yasaklandı. 

Polis ve zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının kararını, 15 Temmuz Şehitler Otogarı'ndaki otobüs firmalarına gün boyu tebliğ etti. 

SAAT 17'YE KADAR İZİN VERİLDİ

Kararın yürürlüğe gireceği saat 17.00'ye kadar otogara otobüs girişine ve çıkışına izin verildi.

Otogarın otobüslerin giriş ve çıkış yaptığı turnikeleri demir bariyerlerle kapatan ekipler, saat 17.00 itibarıyla son otobüsün de hareket etmesinin ardından gelen otobüsleri geri çevirmeye başladı. 

VATANDAŞLARIN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Bu arada, İstanbul'dan ayrılmak isteyen bazı vatandaşların otogardaki bekleyişi sürüyor.

Otobüs firmalarının bazıları kepenk indirirken, bazıları "Bilet satışımız yoktur." şeklinde yazı asarak gelen yolcuları geri çeviriyor.

DENETİMLER YAPILIYOR

Üsküdar’daki Harem Otogarı’nda da 17.00 itibarıyla otobüs seferleri durduruldu. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Otogar Büro Amirliği tarafından denetimler gerçekleştiriliyor. 

İstanbul Valiliği, bu süreçte tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan,son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşların, kaymakamlık izni ile seyahat edebileceğini duyurmuştu. 

DİĞER HABERLER
Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman sona erecek?
HES kodu nasıl alınır?
İşte 81 ilde seyahat edilebilen izin belgesini almanın yolu
Kadına şiddet Türkiye'de azaldı
Uzaktan sınavlar nasıl yapılacak?
28 Şubat'ın Genelkurmay Başkanı vefat etti
Pelikanı kullananlar şimdi bakanları hedef alıyor