13.08.2020  18:55
SON GÜNCELLEME: 
14.08.2020  08:51

İzmir'de dehşet! Eski eşini balkondan girip öldürdü

İzmir'de bir kişi, balkondan tırmanarak girdiği evinde üniversite öğrencisi eski eşini boğarak öldürdü. Zanlı cinayetin ardından teslim oldu.

+
-

İzmir'in Konak ilçesinde eski eşini boğarak öldüren zanlı polise teslim oldu.

Alınan bilgiye göre, Aykut H. iki yıl önce boşandığı biri kız iki çocuğunun annesi Gizem Filiz'in (26) Konak ilçesi Cengiz Topel Mahallesi'ndeki annesinin evine balkondan tırmanarak girdi.

Evde yalnız kalan Filiz'i boğarak öldüren Aykut H, polisi arayıp cinayet ihbarında bulundu ve Boğaziçi Karakoluna teslim oldu.

Genç kadının, daha önce de kendisini rahatsız ettiği için eski eşi hakkında koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı, iki çocuğuyla annesinin evinde kaldığı ve üniversitede eğitim gördüğü öğrenildi.

Olay esnasında torunlarıyla Manisa'da bulunan ve olay yerine gelen Filiz'in annesi, gözyaşlarına hakim olamadı. Evin önünde toplanan komşuları da gözyaşı döktü.

Gizem Filiz'in cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

"SENİ BAŞKASINA YAR ETMEYECEĞİM' DİYEREK TEHDİT EDİYORMUŞ"

İzmir'de, kendisine şiddet uygulayarak, tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi Aykut H. tarafından boğularak öldürülen Gizem Filiz'in ölümü yakınlarını ve mahalleliyi yasa boğdu. Gizem'i tanıyan bir mahalleli, "Annesinin evinde iki çocuğuyla birlikte yaşıyordu. Annesi, torunlarıyla birlikte Manisa'ya gitmiş. Gizem de evde yalnızmış. Polis boğularak öldürüldüğünü söyledi. Gencecik, hanımefendi bir kızdı. Eski eşi boşanmayı kendisine yediremedi. Önceden de 'Seni başkasına yar etmeyeceğim' diye tehdit ediyormuş. Kız elimizde büyüdü. Çocukluğunu biliyorduk. Çocuklarını da babasına gösteriyordu, kısıtlamıyordu hiç" dedi. 

"BOŞANMIŞSIN GİTMİŞSİN, DAHA NE İSTİYORSUN KIZIMDAN"

Öte yandan, acı haberi alıp, torunlarıyla beraber Manisa'dan İzmir'e gelen acılı anne, "Boşanmışsın gitmişsin. Daha ne istiyorsun kızımdan? İki tane evladı vardı. Yazık değil mi?" diye ağıt yakarak gözyaşı döktü.


 

DİĞER HABERLER
Yunan komşularımız isteksiz
1 milyon 400 bin lira tazminat ödeyecek
CHP'den belediyelere talimat
Ehliyet ve kimlikler tek kartta
'En babayiğit kişiye' çağrı
'Enis Berberoğlu Meclis'e dönsün' çağrısı
Çocukların umudu hatalı 5 liralara kaldı