Back To Top
Maraş Kalesi yılbaşında ziyarete açılıyor

Maraş Kalesi yılbaşında ziyarete açılıyor

Maraş Kalesi yılbaşında ziyarete açılıyor
- A +

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tarihi Maraş Kalesi’nin yılbaşında yeniden halkın ziyaretine açılacağını söyledi

Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesinde sembol mekanlarından biri olan Maraş Kalesi’nde çevre düzenlemesi çalışmaları hızla sürüyor. Kaledeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güngör, “Maraş Kalemizi yılbaşına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz” dedi.

Kalede 11 bin metrekarelik açık alanda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi Maraş Kalesi’nin çevre düzenleme planını onaylatmıştık. Ardından ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. 11 bin metrekarelik açık alanda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Tarihi kalemizde yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve seyir alanları oluşturuyoruz. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Maraş Kalemizi yılbaşına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz" diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN