11.07.2020  11:03
KAYNAK: 
KARAR.COM

Kalk Gidelim 110. yeni bölüm özeti ve fragmanı | Jandarmadan Şakir'e çete suçlaması!

TRT 1'in güçlü kadrosuyla beğeni toplayan dizisi Kalk Gidelim'de 'çete' şoku yaşanıyor. Şakir'in evinden çıkan heykelcikler, jandarmanın takibiyle yakalanmıştır. Başrollerinde Erkan Sever, Ayça Varlıer, Ufuk Özkan, Mehtap Bayri'nin yer aldığı Kalk Gidelim 110. yeni bölümünde neler olacak? İşte detaylar...

+
-

'Kalk Gidelim 110. bölüm ne zaman saat kaçta?', 'Kalk Gidelim son bölüm neler oldu ve yeni bölüm neler olacak?' sorularının yanıtları diziseverler tarafından merak ediliyor. Ekranların aile dizisi Kalk Gidelim, 110. bölümüyle bu akşam TRT 1'de yayınlanacak. Yayınlanan 110. bölüm fragmanına göre; Dudu, altınları isteyen Şakir'e gerçeği anlatmak zorunda kalınca Şakir yıkılır. Çünkü Dudu altınları babasına göndermiştir. İşte 'Kalk Gidelim izle' bilgileri...

110. BÖLÜM 1. FRAGMAN

110. BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Ekranların iddialı yapımlarından biri olan Kalk Gidelim dizisinin 110. bölümü, 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 20.00'de TRT 1'de ekranlara gelecek.

KALK GİDELİM SON BÖLÜM İZLE

TRT 1'in uzun soluklu dizisinin tüm bölümlerini BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kalk Gidelim'in 109. bölümünde; Mustafa Ali ikinci kez batıp bunalıma girince Nurcan, kocası için psikolojik destek almaya karar verir. Ancak bunu gizli yapmak ister. Bir psikiyatr bulur ve durumu anlatır. Psikiyatr genç ve güzel bir kadındır. Mustafa Ali ile Nurcan'ın arkadaşı gibi tanışıp, sohbetlerinde Mumu'ya psikolojik yardım verecektir. Plan budur. Fakat genç psikiyatr Mustafa Ali'nin ismini bir yerden hatırladığını söyler. Mustafa Ali ile Psikiyatr arasında geçmişten gelen gizemli bir bağ vardır ama bu bağ nedir?
 
Dudu, altınları isteyen Şakir'e gerçeği anlatmak zorunda kalınca Şakir yıkılır. Çünkü Dudu altınları babasına göndermiştir. Durumu öğrenen Seyfettin bir plan yapar. Ancak yufka yürekli Seyfettin, bu işten, farkında olmadan çok büyük zararla çıkacaktır. Çünkü Veli Demir de bu Finansal krizin içindedir ve Seyfettin bunu bilmemektedir. Üstelik 'küçük enişte' Halil'e nakdi yardım gönderen sadece Dudu değildir. Bir kişi daha gizli gizli altın göndermiştir. Şeker hastalığıyla zaten başı belada olan Seyfettin üst üste gelen maddi darbelerle adeta kendinden geçer.
 
Öte yandan Şakir'in başı beladadır. Şakir, inşaatı denetlemeye gidince jandarmanın kendisini beklediğini görür. Jandarma Şakir'e evinden çıkan heykelcikleri sorar. Dudu, heykelcikleri el sanatları sergisinde sergilemiştir. Jandarma ile el sanatları sergisine giden Şakir'in başı çok büyük bir beladadır. Üstelik Dudu, verdiği ifadede öyle bir gaf yapar ki kaçakçılık olayı 'çete' boyutu alır. Peki ama bu çetenin lideri kimdir? Dal ailesini artık çok zor fakat bir o kadar da komik olaylarla dolu günler beklemektedir.

SON BÖLÜM NELER OLDU?

Kalk Gidelim'in 109. bölümünde; Badegül'ün köyü terk etmesinin Halim tarafında büyük bir üzüntüye dönüşmesi beklenirken, durum hiç de öyle olmaz. Halim eskisinden daha neşelidir. Kısa süre sonra Samim'in de olaya dahil olmasıyla bu terk edişin kurgulanmış bir oyun olduğu ortaya çıkacaktır. Peki ama nedir bu oyun?
 
Mustafa Ali'nin bıraktığı notu fark eden Nurcan, kocasının ortalarda olmamasının planlı bir durum olduğunu anlar. Mumu'nun girdiği bunalım tahminlerden daha büyüktür. Seyfettin ile Nurcan, Mustafa Ali'nin peşine düşerler. Ancak bu iz sürme işi kolay olmayacaktır. Çünkü Mustafa Ali, gönüllü orman işçisi olarak, boğaz tokluğuna ormanda çalışmaya başlamıştır. Üstelik yıllardır patron olarak çalışmış olan Mumu'un elleri bu işe hiç de yatkın değildir.
 
Badegül'ün köyü terk ettiğini anlayan Sevda ve Meryem beyinlerinden vurulmuşa döner. Meryem, kendi canından bile çok sevdiği yeğeninin köyden gitmesini hazmedemezken, Sevda da oğlunun terk edilmiş olmasından dolayı son derece üzgündür. Üstelik Halim, o kadar rahat davranmaktadır ki bu durum Sevda’yı daha da fazla endişelendirmektedir.
 
Şakir, Ercan'a kaptırdığı paralar yüzünden banka kredisi kullanmak üzere Muğla’ya gidince Dudu da Şakir'in peşine düşer. Şakir’ in bankada beklediği sırada Dudu'nun merak edilen sırrı ortaya çıkar. Üstelik buna Samim şahit olmuştur.
 
Erkekler grubu, Halim'i teselli etmek için erkek erkeğe efkar dağıtmaya gideceklerini söylerler. Ne var ki Halim'in ahırda yaptığı şakadan huylanan Meryem, Sevda'yı da kuşkulandırır. Gizlice seyrettikleri bu toplantıda erkeklerin göbek atıp erik dalı oynadıklarını görürler.

110. BÖLÜM 2. FRAGMAN

KALK GİDELİM KONUSU NE?

Ailesini geride bırakıp İstanbul'a giden Mustafa Ali'nin yıllar sonra iflas ederek zenginlik düşkünü karısı ve lüks içinde büyümüş çocuklarıyla tekrar köyüne dönüşünü konu alıyor.

Kalk Gidelim yıllar evvel doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından İstanbul'a yerleşmiş ve özünü unutmuş, biraz da yozlaşmış bir adamın, yıllar sonra İstanbul'da kurduğu kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme serüvenini konu almaktadır. İstanbul'da tanışıp evlendiği karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan çocukları, kahramanımızın büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş senede, ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur.

İstanbul'un gündelik hayatının telaşında anne-babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca biridir. Mustafa Ali'nin hikayesini ilginç kılan ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmesidir.

Aslında gerçek şudur ki; hayat, köylünün olduğu yerdedir. Köylü, yaşamını, toprağı işlediği elleriyle ve alın teriyle idame ettirir. Zamanla köydeki yaşam, köylülerin dayanıklı ve kanaatkar yapıları bizim 'İstanbullu' aileye de geçecek, güzel günlerde olduğu gibi kötü günlerde de bir arada olmayı öğrenecekler, aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

KALK GİDELİM OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Staff Film'in gerçekleştirdiği, senaryosunu Baykut Badem, Güliz Kucur, Hazan Toma ve Oktay Berber'in yazdığı, yönetmenliğini Hatice Memiş, Özgür Pak, Erkan Nurhan ve Yahya Samancı'nın üstlendiği Kalk Gidelim'in oyuncu kadrosunda; Erkan Sever (Mustafa Ali Dal), Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Ufuk Özkan (Seyfettin Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal), Aslı Omağ (Meryem Kütük), Hayrettin Karaoğuz (Ercan), Tuğçe Karabayır (Ahsen Ağzade Dal), Yıldız Kültür (Mümine Dal), Gülderen Güler (Behice), Nilay Deniz (Nehir), Sinan Albayrak (Ali Demir), Cem Belevi (Sinan), Kerem Kupacı (Halil Kalkar), Emin Gürsoy (Sefer Zeytin), Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık), Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar), Andrey Polyanin Stan (Veli), Can Kıran (Samim Dal), Onur Seyit Yaran (Canberk Dal), Alper Saylık (Şakir), Sena Çakır (Dudu), İlayda Aydın (Badegül), Erdi Ünver (Bayram), Bengi Ceren Uluğ (Cennet), Ferhat Yılmaz, Zeynep Irgat, Nalan Okçuoğlu, Alican Okumuş, Ece Aydemir, Pelin Şahin gibi isimler yer alıyor.

KALK GİDELİM NEREDE ÇEKİLİYOR?

3. sezonuyla ekranlara gelen Kalk Gidelim'in çekimleri Muğla'nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerinde gerçekleştirilmektedir.

DİĞER HABERLER
Bahçeli'nin danışmanından yazarımıza çirkin tehdit
Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak
Millet İttifakı'nda tabanda makas açılmakta
Dekanın kızına özel kadro iddiası
Hiçbir ülkeye hakkımızı yedirmeyiz
Onaylı bir proje değil!
Kampanyaya 82 milyon lira destek verdik