03.04.2020  11:08
SON GÜNCELLEME: 
03.04.2020  11:10

Kanada, salgında işini kaybedenlere ayda 2 bin dolar ödeyecek

Kanada Başbakanı Trudeau, korona virüs salgını kapsamında açıkladığı acil destek paketi çerçevesinde işini kaybeden Kanadalılara ayda 2 bin Kanada doları ödeme yapılacağını açıkladı.

+
-

Koronavirüs salgını, Kanada’yı da vurmuş durumda. Ülke genelinde birçok işletme, karantina nedeniyle kepenklerini kapatmışken ülke ekonomisi de sallantıya düştü.

Salgın kapsamında alınacak önlemler için Başbakan Trudeau önderliğinde parlamentodan geçen “Kanada Acil Müdahale Yardımı” paketi kapsamında birçok Kanada vatandaşı, ekonomik destek alacak.

Kanada Başbakanı Trudeau, koronavirüs salgını sırasında işini kaybedenlerin mağdur edilmeyeceğini söyleyerek açıkladığı pakette, işini kaybeden vatandaşlarına ekonomik destekte de bulunulacağını açıkladı.

4 AY BOYUNCA 2 BİN DOLAR

Yardım kapsamında salgın nedeniyle işinden olan veya iş hayatı etkilenen herkese, aylık 2 bin Kanada doları ödeme yapılacak.

Trudeau, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Eğer koronavirüs nedeniyle gelirinizi kaybettiyseniz, Kanada Acil Yanıt Fonu size dört aya kadar ayda 2 bin dolar verecek.” ifadesini kullandı. Trudeau, bu paranın hem tam zamanlı hem sözleşmeli çalışanlara hem de iş sahiplerine verileceğini açıkladı.

Ödemelerin 1 aydan 4 aya kadar devam edeceğini söyleyen Trudeau, yardımdan faydalanmak isteyen ve gerekli şartları sağlayanların 6 Nisan’da resmi devlet sitesine başvuru yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok
Bagaja izin yok
Asıl 'itiraf' bu
Bitlis'te 3 terörist etkisiz hale getirildi
Adana'da silahlı kavgada 2 kişi yaralandı