08.04.2020  17:29

Karaman Belediyesi koronavirüse karşı önlemlerini arttırdı

Karaman Belediyesi tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs (COVID-19) tehdidine karşı önlem ve tedbirlerini almaya devam ediyor.

+
-

Karaman Belediyesi’ne bağlı ekipler her geçen gün etkisini gösteren salgın hastalıkla mücadele kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında zabıta ekipleri salı günleri kurulan semt pazarında pazarcı esnafına, vatandaşlara ve marketlere eldiven ve maske dağıtarak pazar giriş ve çıkışlarına dezenfektan noktası yerleştirdi. Yine ekipler vatandaşların ortak olarak kullandığı alışveriş merkezleri ve bankalara sosyal mesafe kuralını anlatan bilgilendirme işaretleri uyguladı. 

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI 24 SAAT DEVAM EDİYOR

Karaman Belediyesi salgının risk oluşturmaya başladığı günden itibaren önlem ve tedbir amaçlı yürüttüğü çalışmalarda, cadde ve sokakların baştan sona yıkanıp temizlenmesi çalışmalarına her gün periyodik olarak devam ediyor. Yine çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar tek tek ilaçlanırken, kamu kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere il genelindeki esnaflarda dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor.

DİĞER HABERLER
Erdoğan, Tokayev ve Nazarbayev ile görüştü
3 yıl vaktimiz var
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler
Biletler satışa çıktı seferler başlıyor
Destekleme Yetiştirme Kursları geliyor