17.09.2020  03:11
SON GÜNCELLEME: 
17.09.2020  11:48

Karamollaoğlu'ndan Bahçeli'nin TTB çıkışına kahkahalı yanıt: Baroları da kapat, TTB'yi de kapat; bu despotluk olur

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Devlet Bahçeli'nin TTB'yi hedef alan sözlerine kahkahayla tepki göstererek ‘Baroları da kapat, TTB'yi de kapat; bu despotluk olur’ dedi. Üçüncü bir ittifak konusuna da değinen Karamollaoğlu, ‘DEVA, Saadet ve Gelecek ittifakı ihtimal içindedir. Üçüncü ittifak teoride olur, fiiliyatta olur mu zaman gösterecek’ ifadelerini kullandı.

+
-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Şirin Payzın'ın sunduğu Sözüm Var programına konuk oldu. Karamollaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TTB'yi hedef alarak "kapatılsın" şeklinde kullandığı ifadelere kahkaha atarak cevap verdi.

"Baroları da kapat, TTB'yi de kapat; bu despotluk olur" diyen Temel Karamollaoğlu, "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Neden kapatılsın? TTB kim Tabiplerin temsilcisi. Bu, parlamentoda farklı fikirler var, kapatıp kendimiz bir parlamento belirleyelim, demeye benziyor. Tabipler birleşiyor kendi temsilcilerini seçiyor" açıklamasında bulundu. 

"ÜÇÜNCÜ İTTİFAK MÜMKÜN MÜ"

Yeni kurulan partilere ilişkin açıklamalarda da bulunan SP lideri,Şirin Payzın'ın, "Millet İttifakı’nın neresinde duruyorsunuz? Yeni ittifaklar mı geliyor? Üçüncü bir ittifak mümkün mü?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Elbette mümkün, teorik olarak. Fiiliyatta mümkün mü oturup konuşulması gerekir. Neticesinde bu sandığa nasıl yansıyacak? Doğru bildiklerimizi söylersek karşımızda bulunanlar ondan bir pay çıkarırlar ve biz belli bir noktada buluşuruz. Türkiye’nin sıkıntısı nerede buluşacağımızı bilememekte. Deva, Saadet ve Gelecek ittifakı ihtimal içindedir. Üçüncü ittifak teoride olur, fiiliyatta olur mu zaman gösterecek."

BAHÇELİ NE DEDİ? 

Bahçeli, TTB'nin sağlık çalışanlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takma çağrısını hatırlatarak, "Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" çağrısında bulunmuştu. 

DİĞER HABERLER
24 Eski hakim ve savcıya müebbet talebi
Bu iyi haber inanılmaz talep var!
FETÖ'ye operasyon dalgası
Türkiye ile Yunanistan görüşmeye hazır
Türkiye'den yeni Navtex
CHP bile, AK Parti’nin bana yaptığını yapmadı
Diplomasi fırsatını değerlendirelim