27.02.2020  13:38
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Karamollaoğlu Erbakan'ı andı: Bıraktığı miras omuzlarımızda

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Milli Görüş Hareketi'nin kurucu lideri Erbakan'ı ölümünün 9'uncu yılında andı: Erbakan Hocamızın bıraktığı miras bizlerin omuzlarındadır, ortaya koyduğu idealler insanlığın kurtuluş reçetesidir. Bu sebeple onun açmış olduğu yolda son nefesimize kadar yürümek en büyük vazifemizdir.

+
-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesaplarından bir video eşliğinde yayımladığı mesajında, Erbakan'ın mücadelesi ve hedefleriyle yol göstermeye devam ettiğini belirtti.

"BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR LİDERDİ"

Erbakan'ın bir devlet ve dava adamı olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "Erbakan Hocam sadece bir dost, bir öğretmen, bir ağabey değil, bizim için büyük bir liderdi. Nezaketi, devlet adamlığı, ilmi ve vizyonuyla örnek bir şahsiyetti. Hayatını ülkemizin ve bütün insanlığın saadetine adamıştı" değerlendirmesinde bulundu. 

"BIRAKTIĞI MİRAS BİZLERİNDE OMUZLARINDADIR"

 Erbakan'ın Türkiye'de ahlaki ve manevi değerler ışığında üretim, kalkınma ve adil paylaşım için son nefesine kadar mücadele ettiğini kaydeden Karamollaoğlu "Erbakan Hocamızın bıraktığı miras bizlerin omuzlarındadır, ortaya koyduğu idealler insanlığın kurtuluş reçetesidir. Bu sebeple onun açmış olduğu yolda son nefesimize kadar yürümek en büyük vazifemizdir. Bu duygu ve düşüncelerle merhum hocamız Necmettin Erbakan'ı ahirete irtihalinin 9. yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyorum" ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
Toplu ulaşımı yasakladı
Semt pazarı tıklım tıklım doldu
Erdoğan'a Tekalif-i Milliye cevabı
İstisnalar belli oldu
Gaziantep'te uyuşturucu operasyonu: 13 gözaltı
20 yaş altı gençler için ek genelge
Nostaljik tramvay 'son' seferlerini yapıyor