Tuttuğu balık o kadar büyük çıktı ki yemeye kıyamayıp geri saldı

Bilecik'te yer alan Pelitözü Gölpark'ta yakalanan sazan balığı hayrete düşürdü. Kamp kurdukları yere olta atan grup, 22 kiloluk sazan balığı tuttu. Grup üyelerinin ise hedeflerinin 40 kiloluk sazan balığı yakalamak olduğunu söyledi.

Pelitözü Gölpark'a gelip kamp kuran bir grup, 22 kiloluk dev sazan yakaladı. Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri dev sazanla bol bol hatıra fotoğrafı çekerken, popülasyonu korumak amacıyla balığı tekrar göle saldılar.

Dernek üyesi Ertan Güney, 4 gündür çadır içinde sportif amaçlı yakala bırak olta balıkçılığı yaptıklarını anlatarak, "Güzel bir sazan balığı yakaladık. Pullu 20-22 kilo civarı bir balık. Şimdi bunu sportif balıkçılığın ruhuna uygun olarak, herkese örnek teşkil etmesi açısından suya iade edeceğiz. Bu tür anaç balıkları koruyalım. Pelitözü Gölpark bu tür trofeler olduğunu biliyoruz. Onun için buraya geldik. Pazartesi kampımızı kurduk Kerim Çelikbilek arkadaşımızla ve 4 gündür buradayız. Avımız devam ediyor. Bir tane güzel de bir balık nasip oldu. Güzel bir alan burası, ailelerin gelip çocuklarıyla vakit geçirebileceği, hobi olarak balık tutabileceği" dedi.