Banka müdürünü ve çalışanlarını rehin alan kişi çok borcu olduğu için bunu yapmış

Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşanan ve bir bankanın şubesindeki güvenlik görevlisinin silahıyla banka müdürü ve çalışanlarını rehin alan kişinin yüklü miktarda borcu olduğu öğrenildi. Şahıs ise o gün 2 saat süren çabaların ardından ancak ikna edilebilmişti ve olay kimse yara almadan çözülmüştü.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen olayda öğle saatlerinden sonra Mısır Çarşısı'ndaki bir bankanın şubesinde gelen M.R.D. (36), iddiaya göre hesabına 2 milyon TL havale yapılmasını istedi. İsteğinin geri çevrilmesinin ardından ise bankadakileri rehin aldı.

İddiaya göre arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını alan şahıs, banka çalışanlarını ve müdürünü rehin aldı. İhbarın ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yapılması muhtemel bir operasyon için bölgeye özel hareket polisleri de geldi. Polis ekipleri banka çevresini güvenlik şeridi ile çevirerek adeta kuş uçurtmadı.

Annesiyle konuşmasının ardından ikna oldu

Şahsı ikna etmek için bir süre sonra olay yerine Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da geldi. Şahıs ikna çalışmalarına cevap vermeyince annesi de olay yerine getirildi. Çevrede bulunan vatandaşlar ise korku dolu bakışlarla olan biteni izledi. Şahıs yaklaşık 2 saat sonra annesinin cep telefonu ile görüşmesi sonucu ikna edildi.

Dışarıya önce içeride bulunan çalışanlar ve banka müdürü çıkarıldı. Daha sonra ise özel hareket polisleri tarafından içeriden alınan M.R.D, geniş güvenlik önlemleri altında Kepez Polis Merkezine götürüldü. Bazı vatandaşların tepki gösterme ihtimaline karşı anne de güvenlik önlemleri altında olay yerinden uzaklaştırıldı.

Çok borcu olduğu için yapmış

Öte yandan edinilen bilgilere göre şahsın bunu yapmasının sebebi ise emniyette öğrenilmiş. Emniyette işlemlerine devam edilen M.R.D'nin ilk ifadesinde; sebze meyve ticareti ile uğraştığını, işini batırması nedeniyle piyasaya yüklü miktarda borcunun oluştuğu, alacaklarının paraları istemesi nedeniyle bunalıma girip, banka müdürünü rehin alarak bazı hesaplara havale yapmasını istediğini söylediği öğrenildi.

O anlar ise böyle kaydedildi.