Doğum gününde ehliyetinden olan şahıs polislere ve basın mensuplarına zor anlar yaşattı

İstanbul'da trafik denetimine takılan şahıs, doğum gününde ehliyetinden oldu. Doğum günü kutlamalarından dönen şahıs, cihaza üflemekte polislere zorluk çıkartırken basın mensuplarına ise "Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkacak bu. Kameraya nasıl bakmamı istersin? Ver şunu, ben buna alışkınım" diyerek sorun çıkardı. O anlar ise kameralara böyle yansıdı.

Doğum günü kutlamalarından dönen şahıs, en mutlu gününde ehliyetinden oldu.

İstanbul Kadıköy’de dün akşam gerçekleşen olayda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliğince trafik denetimi gerçekleştirildi. Denetime takılan Aziz B. isimli sürücü, polisin kendisine uzattığı alkol ölçüm cihazına promilini ölçememesi için dudaklarını kapatmadan üflemeye çalıştı.

"HANGİNİZE CEVAP VERECEĞİM?"

Birkaç sefer bilerek cihaza yanlış şekilde üfleyen şahıs polise zor anlar yaşatırken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına ise, “Hanginize cevap vereceğim? O zaman sen kenara çekil. İnsanlar maalesef insanların mutsuzluğundan beslenir hale gelmiş. Ama hakikaten ben 61 yaşını geçmiş bir insanım bugün itibarıyla. Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkacak bu" dedi.

alkollu-cikinca-ben-buna-aliskinim-dedi.jpg

"BEN BUNA ALIŞKINIM"

Kendisini görüntüleyen basın mensubu ile tartışan sürücü, "Kameraya nasıl bakmamı istersin? Ver şunu, ben buna alışkınım" diyerek gazetecinin elindeki mikrofonu zorla almaya çalıştı. Alkollü halde araç kullanan şahsın 5 yıl içinde ikinci kez alkollü şekilde araç kullandığı ortaya çıktı. Bu sebeple de 2 yıl süreyle ehliyetine el konuldu. Ayrıca sürücüye alkollü şekilde araç kullanmaktan da bin 823 TL ceza kesildi.

O anlar ise kameralara böyle yansıdı.