Hollanda'nın Ankara Büyükelçi Yardımcısı’ndan renkli veda: Gerçekten ülkeniz güzel ve ülkenizi çok çok özleyeceğim

Hollanda'nın Ankara Büyükelçi Yardımcılığı görevini üstlenen Erik Weststrate, Ankara'daki görev süresinin dolmasının ardından renkli bir video ile sosyal medyadan sevenlerine veda etti. O renkli video boyunca Weststrate'in sadece Türkçe konuşması ise gözlerden kaçmadı.

Türkiye'deki görev süresinin sonuna gelen Hollanda Ankara Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate, sosyal medya hesabından Türkiye'deki gezdiği yerleri anlatarak veda etti.

Yaklaşık 5 yıl önce görevi için Hollanda'dan Ankara'daki Büyükelçi Yardımcılığı görevine getirilen Weststrate görev süresinin dolması ile Türkiye'den ayrılıyor. Ayrılmadan önce ise hazırladığı renkli bir video ile sevenlerine sosyal medyadan ulaştı. Vedasında, başlangıcında ofisinde duran Türkiye haritası önünde yaptığı konuşmasında, “Merhaba herkese, ben burada ofisimdeyim.

"Gerçekten ülkeniz güzel ve ülkenizi çok çok özleyeceğim"

Yanda gördüğünüz gibi bir harita var. Neden bu haritayı gösteriyorum, bunun bir sebebi var. Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum. Bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimi size göstermek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a kadar, Kars’tan Datça’ya kadar bütün bu yerleri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktalar hepsi gezdiğim yerler. Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım. Güzel insanlarla tanıştım, güzel yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Gerçekten ülkeniz güzel ve ülkenizi çok çok özleyeceğim" ifadelerini kullandı.

"Allah’a emanet olun"

Videonun sonunda Anıtkabir önünden yaptığı duygusal konuşmada ise Westrate, “5 sene önce görevime burada başladım. Ayrılınca yine burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda, burada sizinle vedalaşmak istiyorum. Her şey için size teşekkür etmek istiyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık, kısacası hayatı yaşadık. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Hayatımızın bir parçası oldunuz. Çok üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola, Allah’a emanet olun. Hoşça kalın" diye konuştu.